Muszyna. Ekumeniczne spotkanie z kolędą chórów chrześcijańskich.

Muszyna. Ekumeniczne spotkanie z kolędą chórów chrześcijańskich.
Zbliża się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. (19 – 26 stycznia). Dzisiaj (11 stycznia) w Kościele pw. św. Józefa w Muszynie wysłuchać można było Ekumenicznego Koncertu Kolęd. Wystąpiły chóry greckokatolickie, ewangelicki oraz prawosławny

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony jest od ponad stu lat. Każdego roku staje się okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, a także lepszego poznania się i zbliżenia wiernych różnych tradycji wyznaniowych. - "Zawsze ten czas poświęcamy na spotykaniu się, modlitwie, wspólnym przeżywaniu we wspólnocie ekumenicznej. Modleniu się o to, abyśmy się zbliżyli do siebie. Aby ten czas modlitwy dał nam przestrzeń do tego, że możemy się spotykać. Ale nie tylko wtedy, ale także poza tym tygodniem. – mówi Dariusz Chwastek, proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej pw. Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.
    W programie Koncertu Ekumenicznego Kolęd znalazły się występy scholi greckokatolickiej z Circa (Słowacja), chóru z Parafii Prawosławnej pw. Św. Księcia Włodzimierza Wielkiego z Krynicy – Zdroju oraz zespołów muzycznych Parafii Ewangelicko - Augsburskiej Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu oraz z Lipan (Słowacja).
    Organizatorami były parafia pw. św. Józefa w Muszynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej, Akcja Katolicka w Muszynie, Stowarzyszenie Civitas Christiana, a także Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Patronat honorowy sprawuje Starosta Nowosądecki Jan Golonka.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica