Nowy Sącz. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Nowy Sącz. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.
Orszakiem Trzech Króli mieszkańcy Nowego Sącza uczcili Święto Trzech Króli. Monarchów ze Wschodu do stajenki prowadziła gwiazda betlejemska, za nimi zaś szły tłumy rozśpiewanych ludzi w symbolicznych koronach królewskich.
 
Po raz szósty ulicami Nowego Sącza przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Monarchami ze Wschodu wyruszyli z ulicy Gwardyjskiej, gdzie rozdawano symboliczne korony królewskie oraz śpiewniki z kolędami i pastorałkami.  Orszak, podążał w kierunku rynku. Po drodze zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Zakościelnej, gdzie do zebranych przemówił prorok. Następnie z mieszkańcami spotkała się święta Małgorzata, patronka Nowego Sącza. Na rynek orszak wszedł śpiewając kolędę "Mędrcy świata, monarchowie". Pod ratuszem, Trzej Królowie złożyli hołd Świętej Rodzinie. Na koniec sądeczanie zaśpiewali "Pastorałkę sądecką", do słów Jerzego Masiora.
     W organizację VI Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli włączyło się wiele osób i instytucji, w tym m.in.: Urząd Miasta Nowego Sącza, I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Bożena Jawor - inicjatorka Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli oraz ks. prałat dr Jerzy Jurkiewicz,
 

Oprac. (MK) fot. UM NS.


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica