DOBRE BO ZDROWE EFL i MTV24.TV : BURAK DZIAŁA CUDA poleca Głos Seniora

DOBRE BO ZDROWE EFL i MTV24.TV  :  BURAK DZIAŁA CUDA poleca Głos Seniora


Zapraszamy na kolejne wydanie "Dobre Bo Zdrowe" które prezentuje Easy_Fit Looker Restaurant Catering Dietetyczny , który zaprasza na kiermasz zdrowych wyrobów garmażeryjnych na świąteczne stoły . Patronat medialny MTv24.TV , szczegóły  kiermaszu i dostarczenia zamówionych potraw  znajdziemy pod adresem: www.easyfitlook.pl

 

BURAK DZIAŁA CUDA prezentuje GŁOS SENIORA

Właściwości lecznicze buraka są znane od pokoleń. Nie tylko ma działanie antynowotworowe, obniżające ciśnienie, witalizujące, ale i spowalnia proces starzenia. Jest źródłem wielu cennych witamin i może uchronić nas przed zimowymi chorobami.

Burak to zdecydowany król nadchodzącego miesiąca. Pojawia się prawie zawsze na stole w najważniejszym dniu roku dla katolików. Większość Polaków nie wyobraża sobie Wigilii bez barszczu czerwonego, a sama tradycja tej zupy sięga – co można odnotować przy lekturze Żywota Człowieka Poczciwego Mikołaja Reja – aż do XVI wieku. Barszcz podawany 24-tego grudnia różni się jednak od tego klasycznego. Przede wszystkim jest to zupa postna, a więc bezmięsna. Zdecydowaną rolę odgrywają w niej buraki.

I bardzo dobrze! Buraki zdrowotnie mogą zdziałać cuda. Swój kolor zawdzięczają barwnikowi zwanemu betaniną, która sprawnie przechodzi z układu pokarmowego do krwi, dzięki czemu jest silnym antyoksydantem i walczy w wolnymi rodnikami. Oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji odkwasza go, co wspomaga również proces odchudzania. Jak podaje World’s Healthiest Food:

Obecność (…) [betainy] w naszej diecie wiąże się z niższym poziomem kilku markerów stanu zapalnego, w tym białka reaktywnego C, interleukiny-6 i czynnika martwicy nowotworów alfa.
Jako grupa, cząsteczki przeciwzapalne znajdujące się w burakach przynoszą korzyści dla układu sercowo-naczyniowego, co widać w badaniach prowadzonych na dużą skalę, jak również przeciwzapalne korzyści dla innych układów organizmu.

Burak zapobiega więc też zmianom miażdżycowym i łagodzi wszelkie infekcje. Dzieje się tak dlatego, że posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Dlatego w okresie jesienno-zimowym powinniśmy jak najczęściej włączać buraka do naszej diety. To warzywo naprawdę może uchronić nas przed cieknącym nosem i atakami kaszlu.

Buraki zmniejszają ryzyko choroby niedokrwiennej serca i zawału mięśnia sercowego, a regularne picie soku z kwaszonego buraka może – jak udowadniają badania naukowe Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW – zapobiegać zachorowaniu na raka żołądka lub opóźnić jego rozwój.

Dobrym argumentem dla włączenia buraka do diety są również składniki mineralne, w które jest bogaty. Należą do nich magnez, potas, cynk, żelazo czy fosfor, witaminy z grupy B i inne takie jak C, A, E, K, błonnik pokarmowy, przeciwutleniacze oraz kwas foliowy. Burak może więc zastąpić wiele suplementów diety, które przyjmowane w nadmiernych ilościach mogą wyrządzić szkody w naszym organizmie.

 

Opracował : MTV24.TV ( 2019 ) , Współpraca : Łukasz Salwarowski - www.glosseniora.pl 

 

Partnerem działu "DOBRE BO ZDROWE" jest Easy_Fit Looker Restaurnt - Catering Dietetyczny www.easyfitlook.pl 

Kiermasz " Dobre Bo Zdrowe"  poleca MTV24.TV

 

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica