75. Tour De Pologne - Już dziś startujemy w Krakowie

75. Tour De Pologne - Już dziś startujemy w Krakowie
154 kolarzy z 22 drużyn wystartuje dziś na trasę 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Obchodzący 90 urodziny wyścig rozpocznie się od płaskiego etapu Kraków – Kraków o długości 134 kilometrów.

Polski narodowy wyścig zostanie uroczyście otwarty o godzinie 15:40 na Rynku Głównym w Krakowie. Dziesięć minut później nastąpi start honorowy i peleton wyruszy na trasę pierwszego etapu. Znajdują się na nim dwie górskie premie TAURON w Bachowicach i Kaszowie, Premia Specjalna w Lanckoronie oraz Lotna Premia LOTTO na 100-lecie PCK. Po powrocie do Krakowa kolarze pokonają trzy rundy wokół Błoń, a następnie zafiniszują w alei Focha. Planowy przyjazd na metę około 19:10.

Kraków od dawna jest szczególnym miejscem na mapie Tour de Pologne i areną decydujących rozstrzygnięć. Kibice doskonale pamiętają finisze Marcela Kittela w 2011 roku i Petera Sagana w 2017, zwycięskie czasówki Bradleya Wigginsa w 2013 i Marcina Białobłockiego w 2015, czy wreszcie triumfującego Rafała Majkę, który w 2014 roku właśnie pod Wawelem, jako pierwszy Polak wygrał etapowy wyścig UCI World Tour. Kraków od lat jest jednym z naszych najważniejszych partnerów. Współpracę z tym miastem można przedstawiać jako wzór świadomego zaangażowania w promocję poprzez sport. Poza tym, Kraków stał się jednym z najważniejszych symboli Tour de Pologne – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

75. Tour de Pologne odbywa się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na metach wszystkich etapów będzie można zwiedzać mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym każdy chętny będzie mógł poznać historię kolarstwa, wyścigu i naszego kraju.

Szczegółowe informacje dot. pierwszego etapu: http://www.tourdepologne.pl/pl/trasa/?id=1

MTV 24
Źódło : Lang Team Warszawa
Foto: Szymon Gruchalski/Lang Team

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica