Bieg Muszynianki zainaugurował cykl "Szlakiem Wód Mineralnych"

Bieg Muszynianki zainaugurował cykl "Szlakiem Wód Mineralnych"
W urokliwej Muszynie, na Zapopradziu, przy wyśmienitej pogodzie wystartowało w sobotę (28 kwietnia) 200 zawodników – dzieci, młodzież i dorośli, uczestników III Biegu Muszynianki. Zmagania te zainaugurowały cykl biegów "Szlakiem Wód Mineralnych" . Kolejne zawody odbędą się 2 czerwca w Starym Sączu.

II Bieg Muszynianki na urokliwym Zapopradziu w Muszynie otworzył start na 400 metrów kilkadziesięcioro dzieci. Najszybsi trasę tę ukończyli: Nina Orłowska i Szymon Faron. Najmłodszy biegacz liczył niespełna 4 lata.
     Bieg główny na 5 kilometrów, w którym wystartowali dorośli rozpoczął się o godzinie 11. Najszybciej trasę przełajową wśród kobiet pokonały: Regina Kulka z Ropy (19 minut 7 sekund), Angelika Brończyk z Nowego Sącza i trzecia, Anna Bodziony z Niskowej.  Wśród mężczyzn najlepszy był Patryk Marmon (Nawojowa) z wynikiem 15 minut 42 sek. Drugi na metę przybiegł Tomasz Pociecha z Krygu, a za nimHubert Wierdak z Korczyny.
    Wyniki w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn są zaliczane do Grand Prix Małopolski i mini cyklu „Szlakiem Wód Zdrojowych”. Pierwsze trzy biegaczki i pierwsi trzej biegacze w kategoriach wiekowych (do 29, 49 lat i powyżej 50) otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez „Muszyniankę”, producenta naturalnej wody mineralnej, głównego sponsora biegu.
     Bieg Muszynianki zainaugurował zmagania Grand Prix Małopolski 2018. Do cyklu, oprócz tegorocznych, wlicza się także Bieg Sylwestrowy w Gorlicach 31 grudnia. Drugi bieg otworzył jednocześnie cztery imprezy „Szlakiem Wód Mineralnych”. Kolejny start biegaczy, 2 czerwca w Starym Sączu, na dystansach 3, 6 i 9 kilometrów . Organizatorem Grand Prix Małopolski jest Fundacja „Festiwal Biegów”.
 
(MK) fot. aut

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica