I ty możesz zostać olimpijczykiem.

I ty możesz zostać olimpijczykiem.
Międzynarodowe zawody w unihokeju, biegi indywidualne oraz bieg rodzinny na Górę Parkową. Takie atrakcje przygotowali organizatorzy V edycji imprezy „Zostań Olimpijczykiem”, która odbyła się wczoraj (30 czerwca) na krynickim Deptaku. 

- „Ta rodzinna impreza ma na celu zarazić dzieci i młodzież pasją do uprawiania sportu. A rodzice są pierwszymi osobami, które zachęcają do tego swoim przykładem. Ta cała zabawa jest dla wszystkich, żeby wam się chciało”. – mówi Katarzyna Zygmunt, organizatorka i główna prowadząca. Edukacyjna akcja „Zostań olimpijczykiem” ma oddziaływać - poprzez autorytety gwiazd sportu - na budowanie wysokiej samooceny wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzację idei olimpijskiej w społeczeństwie. Jest również manifestacją sprzeciwu wobec rosnącego uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Tegorocznymi gośćmi imprezy byli m.in. słowacki hokeista Marek Zagrapan, który w lidze KHL reprezentuje zespół Severstal Cherepovets, a także łyżwiarz szybki Paweł Zygmunt oraz bokser Paweł Kołodziej.
    Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody, a mianowicie telefony komórkowe za pierwsze trzy miejsca w konkurencjach biegowych. Wszystkim uczestnikom biegów i unihokeja rozdano ponad 1000 lodów. Dla nikogo nie zabrakło! Zmaganiom sportowym towarzyszyła oprawa muzyczna. Swoimi umiejętnościami popisywały się słowackie cheerleaderki z Sabinowa.
 
(MK) fot. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica