Młodzi hokeiści z Krynicy-Zdroju w finale Czerkawski CUP 2020

Młodzi hokeiści z Krynicy-Zdroju w finale Czerkawski CUP 2020
Czerkawski Cup to ogólnopolski turniej mini hokeja na lodzie, który co roku odbywa się na Zimowym Narodowym w Warszawie. Pierwszy odbył się 20 lutego 2015 roku. W Turnieju wzięło wówczas udział 8 drużyn z rocznika 2005 i młodsi.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny do VI Czerkawski Cup 2020 rozegrany został 16 listopada 2019 r. w Krynicy-Zdroju. Wzięło w nim udział również osiem drużyn z rocznika 2010 i młodsi, podzieleni na grupy A i B :

1.MMKS Podhale Nowy Targ
2. UKS KTH Krynica-Zdrój
3. UKH Unia Oświęcim
4. UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok
5. MKS Crakovia Kraków
6. KH Dębica
7. Sparta Nowy Targ
8. LHT Lublin

Krynicki Turniej wygrała drużyna MMKS Podhale Nowy Targ, zwycięzca zeszłorocznej edycji. Do finału w Warszawie zakwalifikowały się również: KTH Krynica-Zdrój oraz UKH Unia Oświęcim.

Kolejne turnieje eliminacyjne wyłonią następne drużyny i odbędą się kolejno:
30.11.2019 r. w Elblągu
07.12.2019 r. w Opolu.

- „Jestem tu ze swoim Stowarzyszeniem Sport 7. Od wielu lat organizujemy turnieje dla dzieciaków, dla hokeja, dla tych najmłodszych. Jesteśmy tym razem w Krynicy na eliminacjach. Te najlepsze drużyny będą awansować do finału, który odbędzie się w Warszawie, w przyszłym roku w lutym. Są rodzice i są trenerzy, i drużyny które będą rywalizować o te trzy najlepsze miejsca. Cieszę się, że jestem ponownie w Krynicy. Tutaj przecież wielokrotnie grałem w hokeja i wielokrotnie bywaliśmy na różnych turniejach, jeszcze jak grałem w Polsce. Teraz jestem na turnieju dzieciaków z czego się bardzo cieszymy. Jest ze mną Wojciech Tkacz i Andrzej Tkacz, Dariusz Garbocz,  świetni niegdyś hokeiści i olimpijczycy. Zachęcam wszystkich do hokeja. Zachęcam dzieciaki do uprawiania tego sportu. Oby jak najwięcej pojawiało się hokeistów, tutaj właśnie w Krynicy” powiedział  dla MTV 24  Mariusz Czerkawski, w historii jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica