Olimpijczycy kontra KTH. Charytatywnie na lodowej tafli.

Olimpijczycy kontra KTH. Charytatywnie  na lodowej tafli.
Wczoraj, 11 marca na taflę hali lodowej MOSiR w Krynicy – Zdroju wjechali Olimpijczycy i hokeiści KTH, którzy rozegrali mecz charytatywny dla Oliwiera Kasperowicza i Amelki Czarneckiej - na ich leczenie i rehabilitację.
 
Niewątpliwym zaszczytem podczas spotkania Olimpijczyków z KTH Krynica była możliwość zobaczenia Eugeniusza Lewackiego, najstarszego polskiego olimpijczyka w hokeju na lodzie. Hokeista senior, po odegraniu hymnu państwowego, rzuceniem krążka na lód, rozpoczął mecz.
     W składzie drużyny Olimpijczyków wystąpiły same sławy hokeja na lodzie: Andrzej Zabawa - uczestnik wygranego meczu z ZSRR w Katowicach w 1976 roku, a także Marek Batkiewicz, Mariusz Kieca, Gabriel Samolej, Zenon Hajduga, Jerzy Sobera, Wojciech Tkacz, Krzysztof Podsiadło, Krzysztof Kuźniecow, Jacek Szopiński, Robert Szopiński, Józef Batkiewicz, Mieczysław Iskrzycki, Leszek Tokarz oraz Paweł Zygmunt senior (olimpijczyk, łyżwiarz szybki) i Paweł Zygmunt - junior, świetnie zapowiadający się, młody zawodnik. 
    W przerwach meczu zorganizowano konkursy z nagrodami, w tym smartfony, gadżety klubowe. Odbyła się też kwesta charytatywna Sursum Corda dla dwójki dzieci na ich leczenie i rehabilitację. Chłopiec cierpi na astmę i atopowe zapalenie skóry, a dziewczynka na ostrą białaczkę limfoblastyczną. – „Zagraliśmy i zebraliśmy dla Amelki i Oliwiera 3 322.07zl i 15 euro... / za każdą strzelone bramkę 100zl” – czytamy na stronie https://www.facebook.com/katarzyna.zygmunt. Wcześniej, w sali konferencyjnej Pijalni Głównej na krynickim Deptaku odbył się panel dyskusyjny.
 
Małgorzata Kareńska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica