Sopot światową stolicą rugby

Sopot światową stolicą rugby
W ramach Jubileuszowego XXV Memoriału Edwarda Hodury będącego upamiętnieniem wybitnego zawodnika i trenera rugby, związanego przez lata z trójmiejskim sportem, w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się V edycja Sopot Beach Rugby.

Sportowe emocje, efektowne przyłożenia i przede wszystkim dobra zabawa. Już po raz piąty, sopocka plaża zamieni się w miejsce rywalizacji najlepszych drużyn rugby.

Tegoroczna edycja :
4 sierpnia (piątek) Junior Sopot Beach Rugby ...w trzech kategoriach mini-żak, żak, młodzik
5 sierpnia (sobota) Sopot Beach Rugby kobiet i mężczyzn
6 sierpnia (niedziela) Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Sopot Beach Rugby to wydarzenie cykliczne, które po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2013 roku. W inauguracyjnej edycji, wzięło udział 25 drużyn. Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i liczba ekip startujących w zawodach. To zdecydowanie jeden z największych turniejów rugby na plaży, na całym świecie, który w 2015 i 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę „Sportowa impreza roku w Sopocie”

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu – Jacka Karnowskiego, który w poprzedniej edycji turnieju wystąpił w meczu pokazowym i regularnie wspiera rugbistów swoim dopingiem. Jedną z atrakcji zbliżających się rozgrywek, będzie sobotni Mecz Gwiazd

Sopot Beach Rugby to doskonały sposób na popularyzację rugby, ale także promocja jej największych wartości.
Po raz pierwszy w turnieju wystąpią dzieci i młodzież które otrzymają pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki z głównym hasłem V edycji „Rugby for Heroes”.
Turnieje rozpoczynać się będą każdego dnia o godzinie 12:00 i potrwają do godziny 18:30.
Na uczestników jak i widzów czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji..
Wstęp wolny.

Organizatorem Sopot Beach Rugby jest Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury kierowana przez Jarosława Hodurę.
Turniej wspiera Gmina Miasta Sopot, MOSIR w Sopocie, Kąpielisko Morskie Sopot, Fundacja Lotto, Pomorski Klub Biznesu, Polski Związek Rugby, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

MTV 24
Źródło : Witold Czarnowski
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica