Tour De Pologne Etap 3 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze

Tour De Pologne Etap 3 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze
150,5 kilometra pokonają kolarze na trzecim etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze. W koszulce lidera ponownie wystartuje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).

Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie. O godzinie 14:50 kolarze wystartują ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem startu tego etapu jest Województwo Śląskie. Na trasie znajdują się Lotna Premia LOTTO i Górska Premia TAURON czwartej kategorii – obie w Rybniku. Po wjeździe do Zabrze peleton pokona cztery rundy, a finisz przy Arenie Zabrze na ul. Roosevelta powinien należeć do sprinterów.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR wystartuje Pascal Ackermann, który jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS. W tej koszulce na trasie trzeciego etapu zobaczymy Fernando Gavirię (UAE Team Emirates). W koszulce Najlepszego Górala TAURON pojedzie Charles Planet (Team Novo Nordisk), a w koszulce Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO wicelider tej klasyfikacji Paweł Franczak z Reprezentacji Polski.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe Lang Team

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica