Zaproszenie na Turniej Siatkówki Plażowej w Tyliczu.

Zaproszenie na Turniej Siatkówki Plażowej w Tyliczu.
5 sierpnia (niedziela) w Tyliczu odbędzie się Turniej piłki plażowej. Początek sportowych zmagań o godz. 9 na terenie Osady Turystycznej „Domki w lesie”. Organizatorem sportowych zmagań jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Aktywny Tylicz. 

Zawody zostaną rozegrane systemem brazylijskim, uważanym jest za jeden z najbardziej sprawiedliwych. Jest on używany jako oficjalny przez Polski Związek Piłki Siatkowej w Mistrzostwach Polski, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. System brazylijski umożliwia odniesienie zwycięstwa nawet drużynie, która przegrała jeden mecz. Niektórzy jednak uważają, że jego wadą jest duża ilość meczy. Zgłoszenia trzyosobowych drużyn można dokonywać pod nr telefonu 0605313024 lub na adres e-mail biuro@aktywnytylicz.pl 
*****
Siatkówka plażowa - mimo, że powstała w 1915 roku - po raz pierwszy pojawiła się na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie 1992. Miała wtedy status dyscypliny pokazowej. Na stałe wśród dyscyplin olimpijskich zagościła podczas Olimpiady w Atlancie. Wybitna estetyka i pokazowość tego sportu sprawiły, że siatkówka plażowa cieszy się dużą popularnością. Podczas olimpiady w Australii (2000) wyprzedano wszystkie bilety na mecze.

(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica