Premiera albumu Recykling zespołu FUNK'N'TRONIC! (digital) prezentuje MY MUSIC , poleca:Małopolskie.TV

 Premiera albumu Recykling zespołu FUNK'N'TRONIC! (digital)  prezentuje MY MUSIC , poleca:Małopolskie.TV
Funk"n"tronic na płycie (My Music) poleca: Małopolskie.TV

Premiera albumu Recykling zespołu FUNK'N'TRONIC! (digital)

Funk'n'tronic to wrocławski zespół założony wiosną 2010 roku z inicjatywy wokalistki Natalii Liki oraz dwóch instrumentalistów: Karola Zatheya oraz Jacka Zameckiego. Z początku zespół, po ukształtowaniu swego podstawowego składu stał się, jak wiele innych, cover bandem. W repertuarze Funk’n’tronic usłyszeć można było jazz, soul oraz evergreeny muzyki światowej. Szybko jednak okazało się, że nie to powinno być drogą nowo powstałego zespołu. Już po kilku koncertach muzycy zapragnęli by poza ogranymi już coverami sięgnąć po repertuar autorski. Jacek Zamecki, który po dziś dzień jest pianistą Funk’n’tronic jest również uznanym kompozytorem.

Od pierwszych dźwięków ich wspólną muzykę charakteryzowało głębokie funkowo-groovowe brzmienie. W rytm bujających się, soulowych kompozycji jak i disco-funkowych beatów usłyszeć można ambitne teksty przeplecione nie rzadko ironią, czy zabarwione poezją.

W treści utworów Funk’n’tronic przedstawia swój, lekko oderwany od codziennej rzeczywistości pogląd na świat, a za czynnik wspólny większości kompozycji można by uznać przesłanie brzmiące: „Otwórz oczy”. Funk’n’tronic jest zatem pilnym obserwatorem, a to co widzi komentuje i weryfikuje, wyłapuje istotne elementy. Słychać to między innymi w utworze promującym płytę „Recykling”, który opowiada o zerwaniu więzów z doczesnością i spojrzenie na życie z nieco wyższej perspektywy, podleganie własnemu recyklingowi. W innych tekstach jak choćby „Analog”, „Wolny Tak” czy „19:15” (Dziewiętnasta Piętnaście) słuchacz doszuka się podobnej tematyki, tematyki wolności. Z takim oto przesłaniem Funk’n’tronic pojawia się na polskim rynku muzycznym ukazując, że można śpiewać o istotnych sprawach jednocześnie grając muzykę szeroko rozumianą jako „pod nóżkę”.
Do nagrania płyty Funk’n’tronic zaprosiło wspaniałych, wrocławskich artystów. Usłyszeć tu można zatem gościnnie występujący kwartet smyczkowy czy pełną sekcję dętą. Nie da się również nie wspomnieć o wsparciu chórkowym doskonałej, wrocławskiej wokalistki jazzowej, Katarzyny Mirowskiej.

Funk’n’tronic wystąpił już na wielu koncertach i festiwalach, gdzie zdobył uznanie oraz spotykał się zawsze z pozytywnym odbiorem. Wziął udział między innymi w Festiwalu „Młody Wrocław”, Festiwalu Form Muzycznych i wykonał piosenkę „Moje Wro” promującą miasto Wrocław w konkursie „Kawałek Wrocławia”. Posiada swoje grono zagorzałych fanów, które sukcesywnie powiększa o nowych odbiorców. Ma również nadzieję, że jego muzyka i przesłanie ukryte w tekstach dotrze wszędzie gdzie tylko można, a liczba słuchających, tupiących i klaszczących na 2 będzie się sukcesywnie powiększać.
Zespół sięga po najlepsze, wręcz historyczne zdobycze czarnej muzyki i wplata je w swoje własne pojęcie o sztuce.

Zespół bierze inspiracje z muzyki gwiazd międzynarodowych jak: Jamiroquai, Incognito, Earth, Wind & Fire, Brand New Heavies jak i polskich
wykonawców: Kayah, Poluzjanci czy Sistars. Jego stylistyka lawiruje pomiędzy amerykańskim groovem lat 70-tych oraz współczesnym brzmieniem jazz-popu czy soulu.
Swoją drogę na szczyt Funk'n'tronic toruje sobie koncertami, festiwalami, konkursami oraz innymi krajoznawczymi wycieczkami.

Wydawca płyty  : MY MUSIC 
Poleca : MAŁOPOLSKIE.TV
Współpraca : MUSIC MEDIA PRESS -Marcin Żygadło ( współpraca technologiczna z Małopolskie.TV )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica