Nowa płyta Sławka Jaskułke "Sea" poleca "Muzyczna Zima 2015 MTV24.TV" pod hasłem "Bezpieczny,bo widoczny"

Nowa płyta Sławka Jaskułke "Sea" poleca "Muzyczna Zima 2015 MTV24.TV" pod hasłem "Bezpieczny,bo widoczny"
Płytę poleca "Muzyczna Zima 2015 MTV24.TV"
Nowa płyta Sławka Jaskułke "Sea" poleca "MUZYCZNA ZIMA 2015" MTV24.TV

Któż inny, jeśli nie człowiek pochodzący znad morza i z nim związany przez całe życie, potrafiłby lepiej odzwierciedlić w muzyce jego obraz i charakter? Sławek Jaskułke nagrał płytę morską. Płytę oddającą jego oblicza, kolory i głębię. Stworzył muzykę oszczędną w środkach, bogatą w treści i głęboką w nastroju. Muzykę, która dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.
Sławek Jaskułke: „Probowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną… Płyta została nagrana bez żadnych poprawek i edycji. Po prostu zagrałem materiał od początku do końca, bez większego przygotowania. Nawet instrument nie został precyzyjnie nastrojony. To wszystko sprawiło, że muzyka brzmi naturalnie i bez przesadnego kolorytu. Ta surowa charakterystyka brzmienia była dla mnie trudna, bo z natury jestem potwornym perfekcjonistą i detalistą. Dzisiaj jednak wiem, że muzyka nie zawsze musi być dokładna i dopieszczona, zawsze natomiast powinna być prawdziwa i naturalna. Taka chyba jest ta płyta i to mi się w niej podoba.”

SŁAWEK JASKUŁKE
Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie. W lipcu 2012 roku z recitalem solowym wystąpił w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu w ramach Festiwalu "Chopin w Ogrodach Luksemburskich". Autor muzyki do spektaklu "Trash Story" w reżyserii Eweliny Pietrowiak (Teatr Ateneum Warszawa, 2008). Kompozytor muzyki do arcydzieł kina niemego: "Wicher" (pokaz w ramach Festiwalu Święto Niemego Kina Warszawa 2005), "Joanna D’Arc" (pokaz w ramach Festiwalu Święto Niemego Kina Warszawa 2006), "Mocny Człowiek" (pokaz w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hradec Kralove, Czechy), "Gorączka Złota" (pokaz w ramach Sopot Film Festival). W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty “Jaskułke - Hong Kong”. Album w magazynie Jazz Forum otrzymał najwyższą notę - pięciu gwiazdek. W czerwcu 2013 Sławek Jaskułke wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej "Corso Polonia" w Rzymie. Twórca projektu “Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na EXPO 2010 w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze. Specjalny cykl koncertów miał miejsce podczas spotkań w ramach Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej dla Ministerstw: Spraw Zagranicznych, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Premiera albumu: International Jazz Piano Festival Praga, Listopad 2014
Premiera polska: Festiwal Jazz Jantar Gdańsk, Listopad 2014
Koncept okładki: Igor Omulecki
Grafika: Maciej Grochot
Wydawca: Kayax, 2015
Dystrybucja: Fonografika
Poleca: MUZYCZNA ZIMA 2015 MTV24.TV
Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV
Music Media Press i MTV24.TV zapraszają widzów na "MUZYCZNĄ ZIMĘ MTV24.TV 2015"
Styczeń-marzec 2015 - koncerty, spotkania z gwiazdami, kawiarenka z gorącą herbatą , spotkania z ciekawymi autorami , finał plebiscytu "Najpopularniejsi 2014" i "Złote Smoki Przedsiębiorczosci 2015"
dyskoteki - koncerty - konkursy z nagrodami , wieczorki przy muzyce z list przebojów MTV24.TV
W 2015 roku spotykamy się pod hasłem akcji "BEZPIECZNY BO ,WIDOCZNY" - KRYNICA ZDRÓJ ZAPRASZA
WIDZÓW MTV24.TV ( Wypoczynek przez cały rok )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica