Polsat SuperHit Festiwal 2017 (26-28 maja, Opera Leśna w Sopocie) Dzień: 1

Polsat SuperHit Festiwal 2017  (26-28 maja, Opera Leśna w Sopocie) Dzień: 1
  W ostatni weekend maja wszystkie drogi prowadzą do Sopotu. To właśnie tu, pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2017, na deskach Opery Leśnej spotkają się największe muzyczne gwiazdy, których płyty pokryły się platyną. 35 lat na szczycie rynku muzycznego świętować będzie rock’n’rollowy Muniek Staszczyk z zespołem T.Love. W sobotę najpopularniejsi wykonawcy, których piosenki nucimy codziennie słuchając radia, wystąpią w koncercie „Radiowy Przebój Roku”. I wreszcie 10. sceniczne urodziny będzie obchodzić Ewa Farna, jedna z najmłodszych i największych gwiazd muzycznych Polski i Czech. Zgodnie z tradycją w niedzielę pojedynki na żarty stoczą mistrzowie najlepszych polskich kabaretów. 

Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal

Koncert Platynowy26 maja, pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w „Koncercie Platynowym” zobaczymy artystów, którzy w przebojowy sposób zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. Znalezienie się w tym gronie, dziś nie należy do zadań najłatwiejszych, tym bardziej trzeba docenić artystów, których albumy wciąż znajdują wierną rzeszę odbiorców.
I tak w Operze Leśnej wystąpią: Michał Bajor za płytę „Moja miłość” pełną pięknych tekstów o miłości autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Obok nowych interpretacji takich przebojów jak „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną” znalazły się również dwie premierowe piosenki zaśpiewane w duetach z Anną Wyszkoni i Alicją Majewską. Michał Bajor wystąpi podczas Koncertu Platynowego w duecie z Anną Wyszkoni.Agnieszka Chylińska za podwójnie platynowy album „Forever Child” z takimi przebojami jak „Królowa Łez’ oraz „Kocham Cię, ale Cię nie lubię”. Artystka wróciła po 7 latach przerwy znów inna, zaskakująca i niepokorna. Muzycznie swoim fanom przygotowała niemałą rewolucję i to chyba dzięki tej różnorodności pozostaje jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie. Ania Dąbrowska za świetny popowy album „Dla naiwnych marzycieli”, który pokrył się już podwójną platyną i znany jest z takich utworów jak „Nieprawda” oraz „W głowie”. Niepowtarzalny klimat, łatwość tworzenia wpadających w ucho melodii i harmonii to jej znak rozpoznawczy.Dzięki potrójnie platynowej płycie „Złota kolekcja” po raz pierwszy na sopockiej festiwalowej scenie pojawi się Dżem. Zespół - legenda z ponad 40 letnią historią, którego przeboje „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „W życiu piękne są tylko chwile” śpiewa już kilka pokoleń Polaków. Sylwia Grzeszczak - za podwójnie platynową płytę „Tamta dziewczyna”. W dyskografii czwarty, ale pod względem rozmachu aranżacyjnego pierwszy taki album artystki. Nie brak na nim pasji, namiętności, a dzięki orkiestrowym harmoniom i poetyckim tekstom „Tamta dziewczyna” ma niemal musicalowy charakter. Dla fanów nowy album Sylwii Grzeszczak to prawdziwa muzyczna uczta i kopalnia przebojów. Singiel z tej płyty o tym samym tytule odtwarzany był w Internecie ponad 71 milionów razy oraz był ogłoszony przebojem lata 2016 podczas koncertu Telewizji Polsat i radia RMF FM. Kortez uhonorowany Fryderykiem za debiutu roku. Wrażliwy, szczery choć skomplikowany artysta, w którego muzyce trudno się nie zakochać. Przede wszystkim ze względu na niską, matową barwę jego głosu. Na podwójnie platynowej dziś płycie „Bumerang” urzekają akustycznie zaaranżowane utwory. Album dotarł również do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) przygotowywanej przez TNS Polska dla ZPAV.
Piersi za podwójnie platynowy album „Piersi i przyjaciele 2”. Poprzedni album wydali… 9 lat wcześniej. Zmiana lidera i wokalisty zaowocowała na szczęście niewielką zmianą muzyczną, za to wielkim przebojem „Bałkanica”, który dziś zna chyba cała Polska, a w Internecie został już odtworzony prawie 79 milionów razy.
Teatr Muzyczny Roma za płytę „Mamma Mia!”. Album podobnie jak spektakl, miał premierę w lutym 2015 roku i jest wielkim hitem Teatru Roma. Dziś krążek, zawierający największe przeboje Abby jak „Mamma Mia”, „S.O.S.” czy „Dancing Queen”, w wykonaniu aktorów spektaklu jest już podwójnie platynową płytą.
Sarsa, której debiutancki i dziś platynowy album „Zapomnij mi” zawiera wielki przebój „Naucz mnie” to po prostu świetny, niebanalny pop, okraszony nowoczesnymi brzmieniami, a co najważniejsze autorski, bo Sarsa jest współautorką muzyki i autorką wszystkich tekstów na krążku. Przyszłość zdecydowanie będzie należeć do niej.Michał Szpak to artysta w każdym calu, który konsekwentnie realizuje marzenie o wielkiej muzycznej karierze. Jej smak poznał reprezentując Polskę w konkursie Eurowizji, w którym zajął 8. miejsce. Jego piosenka „Color Of Your Life” stała się przebojem również w kilku krajach w Europie. Debiutancka, dziś platynowa już płyta Michała „Byle być sobą” pozytywnie zaskakuje dojrzałością brzmienia, bogactwem aranżacji i szerokim spojrzeniem na muzykę. Wraz z przedstawicielami ZPAV-u (Związku Producentów Audio-Video) uhonorujemy również artystów diamentowych singli (sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy): Cleo, Antka Smykiewicza, Zenka Martyniuka i Akcent oraz Natalię Nykiel. CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ 35 lat – T.LovePierwszy dzień Festiwalu zakończy koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności - T.Love i rock’n’rollowego poety, założyciela zespołu Muńka Staszczyka. - Zaczęliśmy zimą 1982 roku w stanie wojennym, w zaśnieżonej reżimowej rzeczywistości – opowiadał kilkanaście lat temu wokalista. Członkowie grupy chodzili wtedy do IV L.O. w Częstochowie i właśnie tam powstał zespół T.Love Alternative, który pod tą nazwą funkcjonował do 1987 roku. Żaden z nich nie umiał wtedy specjalnie śpiewać i grać, nie mieli nawet własnych instrumentów, chcieli jedynie w jakiś sposób wyrazić swój stosunek do rzeczywistości, opowiedzieć o tym, co widzieli za oknem. Po 35 latach istnienia T.Love ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości grupy znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek: „Wychowanie”, „Warszawa”, „King”, „Stany”, „IV L.O.”, „Bóg”, „1996”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Lucy Phere”, czy „Gnijący świat”, a to tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Do udziału w jubileuszu, T.Love zaprosił również gości specjalnych. Na scenie pojawią się m.in.: Kasia Kowalska, Stanisława Celińska, Janusz Panasewicz i Kortez. Opracowal : ONE RECORDS / ONE  FM  dla  MTV24.TV
 Materiał prasowy :  TELEWIZJA  POLSAT 
POLSAT SUPERHIT FESTIWAL   26-28.05 2017   tylko w  TV POLSAT 
Partnerem nagrody dla  TV POLSAT  "Kryształowa Kamera"  jest NESTIA ODSZKODOWANIA  

 
 
Autor: iktvrecords MW

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica