
Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal
Radiowy Przebój Roku
„Radiowy Przebój Roku” to drugi, sobotni koncert. Na scenie zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu,
międzynarodowa firma „BMAT”, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie „Upiłam się Tobą”, Enej - „Może będzie lepiej”, Margaret - „Cool me down”, Sylwię Grzeszczak w piosence „Tamta dziewczyna”, Monikę Lewczuk w „Ty i ja”, Ewelinę Lisowską - „Prosta sprawa” oraz Natalię Szroeder i jej przebój „Lustra”. Na scenie Opery Leśnej pojawią się również zdolni wokaliści młodego pokolenia: Natalia Nykiel w hicie „Error”, Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór „Pod wiatr”, Bednarek zaśpiewa swój „List”, a Lanberry piosenkę „Piątek”. W koncercie wystąpią również artyści związani z muzyką klubową, która również często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit „Never go away”, a Gromee - „Fearless”.
W koncercie radiowych hitów wystąpi również zespoły Feel. Feel może do dziś poszczycić się najbardziej spektakularnym debiutem polskiej fonografii w XXI wieku. W 2007 roku, ich pierwsza płyta uzyskała status diamentowej rozchodząc się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Dzięki przebojowym piosenkom „A gdy jest już ciemno”, „Jak anioła głos”, czy „Pokaż na co cię stać”, zespół z dnia na dzień stał się najpopularniejszą grupą w Polsce zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku” nie zabraknie jednego z ostatnich singli zespołu Feel „Swoje szczęście znam”.
Od 10 lat nie jest CICHO – Ewa Farna
Drugi dzień Festiwalu zakończy najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej – Ewa Farna, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Ogromny sukces odniosła już w wieku... 13 lat pierwszą płytą „Měls mě vůbec rád”. W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem „Cicho”. Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Płyty „EWAkuacja”, „(W)inna?”, grad nagród, w tym ta najważniejsza – Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards. Ewa ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym Ewa Farna jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów „Idola” – prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie „trendy” otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności.
Opracował : ONE RECORDS / ONE FM dla MTV24.TV
Materiał prasowy : TV POLSAT
Zapraszamy 26-28.05. POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2017
Komentarze
Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!