GOLD KEEPCAN ENERGY DRINK MTV24.TV: 70 lat temu urodził się Demis Roussos

GOLD KEEPCAN ENERGY DRINK MTV24.TV:   70 lat temu urodził się Demis Roussos
15.VI. urodziny Demisa Roussosa
GOLD KEEPCAN ENERGY DRINK MTV24.TV: 70 lat temu urodził się Demis Roussos , Gwiazda światowych estrad urodził się 15 czerwca 1946 roku. zmarł 25 stycznia 2015 roku.


Jeden z najbardziej popularnych greckich wokalistów urodził się 15 czerwca 1946 roku. Znany jest z takich przebojów jak „Goodbye My Love Goodbye” czy „My Friend the Wind”.

Demis Roussos urodził się w Aleksandrii w Egipcie. Jego rodzice zdecydowali się opuścić Grecję, ponieważ szukali lepszej pracy. Jednak po kryzysie sueskim postanowili wrócić do kraju. Demis od małego interesował się muzyką. Grał w kilku amatorskich zespołach jak The Idols, We Five i Aphrodite's Child. Następnie nawiązał współpracę z Vangelisem, a efektem ich działań była muzyka do filmu „Rydwany ognia”.

Na początku lat 70. Roussos rozpoczął karierę solową. Stworzył piosenki, które podbiły listy przebojów w wielu krajach na świecie. Tak było w przypadku „Forever and Ever”. Kompozycja pochodzi z albumu o tym samym tytule. Krążek ukazał się w 1973 roku.

Na tej samej płycie znalazł się singiel „My Friend the Wind”. Skomponował go Alec R. Costandinos.

Kolejnym przebojem z tego krążka był „My Reason”.

Największym hitem w dorobku artysty jest „Goodbye, My Love, Goodbye”. Piosenka trafiła na szczyt listy przebojów w Niemczech i Szwajcarii. W Austrii dotarła do 2. pozycji, a w Norwegii do 3.

W 1979 roku muzyk wystąpił na festiwalu w Sopocie. W 2000 roku pojawił się na III edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Ponownie na Sopoc kiej scenie pojawił się w 2015 roku. Swoje utwory nagrywał w kilku językach (japońskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim), dzięki czemu zdobył popularność na całym świecie. W całej swojej karierze sprzedał ponad 80 milionów płyt.

Problemy zdrowotne

Na początku lat 80. Roussos ważył 147 kg, co stanowiło poważne zagrożenie dla jego zdrowia. Zaczął się odchudzać, ale kiedy zrzucił 50 kg, pojawiła się depresja. Z kolei w 1985 roku samolot, którym leciał z Aten do Rzymu, został uprowadzony. Na pokładzie znajdowały się 153 osoby. On i jego partnerka zostali wypuszczeni jako pierwsi.

Artysta przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 25 stycznia 2015 roku w szpitalu w Atenach.

Demis Roussos , niezmiennie cieszy się popularniością , jego nagrania trafiają na listy przebojów z niezapomnianymi i ciągle chętnie słuchanymi utworami .

Materiał na podstawie  radia  ZET GOLD  /  Żrdło : ZET GOLD
Opracował : Music Media Press dla MTV 24.TV
KEEPCAN ENERGY DRINK  PREZENTUJE  listę przebojów  TOP 15 GOLD KEEPCAN ENERGY DRINK  MTV24.TV  . premierowe wydania  w każdą sobotę w MTV24.TV . Na żywo lista w ramach "Palnety Hitów - Muzyczne Lato 2016 MTV24.TV  już 15 lipca  od godziny 18.,00 w salach Karczmy "Cichy Kącik" ( Krynica Zdrój. Gościem specjalnym będzie IZABELA TROJANOWSKA .

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica