Muzyczne Lato 2019 - GWIAZDA GOLD : DEMIS ROUSSOS

Muzyczne Lato 2019 - GWIAZDA GOLD :  DEMIS  ROUSSOS
TOP 10 GOLD MTV24.TV , zbliża się 600 notowanie listy przebojów , niemal w każdym notowaniu obecne były i są piosenki Demisa Roussosa. 25.01. 2020 , w piątą rocznicę śmierci artysty , zostanie wręczona "Platynowa Nuta" za całokształt pracy artystycznej . Nagroda przyznana przez media i fanów w Polsce. Z telewizją MTV24.TV odwiedzimy cmentarz w Atenach , relacja z pobytu na naszej antenie.

Demis Roussos Urodził się w Egipcie w rodzinie pochodzenia greckiego – rodzice jego matki i ojca wyemigrowali tu z Grecji w latach 20. XX w. Po kryzysie sueskim jego rodzice stracili cały dobytek i powrócili do Grecji. Przed rozpoczęciem kariery solowej Demis Roussos występował w kilku zespołach muzycznych: The Idols, We Five i Aphrodite's Child.

Współpracował przy tworzeniu płyt Vangelisa, kolegi z zespołu Aphrodite’s Child. Współpraca trwająca przez wiele lat przyniosła najlepsze efekty przy wokalnej adaptacji muzyki Vangelisa do filmu Rydwany ognia.

Szczyt jego kariery przypadł na lata 70. kiedy nagrał kilka płyt, które znajdowały się na szczytach list przebojów. W 1973 roku jego piosenka „Forever and Ever” dotarła do 1. miejsca list przebojów w kilku krajach. Inne znane utwory Demisa Roussosa to: „My Friend the Wind”, „My Reason”, „Lovely Lady of Arcadia” i „Goodbye My Love Goodbye”.

Demis Roussos wziął udział w Festiwalu Piosenki w Sopocie w roku 1979. W 2000 roku wystąpił na III edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu organizowanego przez Nikosa Rusketosa, założyciela zespołu Orfeusz. Potem jeszcze kilkakrotnie występował na koncertach w Polsce.

Jego kariera z mniejszym powodzeniem trwała w latach 80. XX wieku, kiedy m.in. wraz z Vangelisem nagrał cover największego przeboju The Animals, czyli The House of the Rising Sun. Od kilku lat ponownie nagrywał i występował na koncertach.

W 2006 r. wystąpił na Sopot Festival, w 2009 r., gdzie został owacyjnie przyjęty. Po wieloletniej przerwie wydał nowy album studyjny Demis, nawiązujący stylistycznie do wczesnego rocka lat 60.

Roussos przez ostatnich kilka lat życia chorował na raka żołądka. Podczas trwania choroby nie zaprzestał koncertowania. Jak sam powiedział nie śpiewa dla pieniędzy bo już nie musi. Śpiewa bo to kocha[potrzebny przypis]. Zmarł w nocy z soboty na niedzielę 24–25 stycznia 2015 roku w szpitalu w Atenach[3], pięć dni później został pochowany na ateńskim cmentarzu. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele władz i świata kultury.

Opracował : MTV24.TV ( 2019 ) , WIKIPEDIA
Współpraca ; NIKOS RUSKETOS

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica