Specjalnie dla widzów MTV24.TV : Warto próbować spełnić marzenia - nawet te najbardziej odważne - udowadnia to Agata Wojcik, właścicielka marki Dream Home Mauritius.
Imperium Kobiet , pismo współpracujące z MTv24.TV , prezentuje rozmowę : Jolanta Bandurowska - prężnie działająca bizneswomen. Wywiad przeprowadziła Ilona Adamska ( Imperium Kobiet ) .
Wybieramy przyjazny Ośrodek Wypoczynkowy Lata 2014, w ramach akcji "Muzyczne Lato 2014" MTV24.tv / Małopolskie.tv postanowiliśmy przyznać statuetkę dla Ośrodka Przyjaznego Rodzinie i Kulturze. Nagroda w rękach naszych widzów, którzy tego lata wypoczywa na terenie kraju. Jeśli uważasz że miejsce w którym właśnie Ty wypoczywałeś zasługuje na statuetkę to.....
"Wędkarska Pasja" to nowy program cykliczny , kierowany do widzów Małopolskie.TV. Audycja zawierać będzie porady, informacje o nowinkach w świecie "wędkarskim", jak i gdzie "łowić" z zadowalającym rezultatem .
Wycieczka z MALOPOLSKIE.TV. Zapraszamy widzów naszej telewizji w dniu 8 lipca na wycieczkę wysokogórską na "Kościelec"w Polskich Tatrach Wysokich.Wyjazd o 5 rano z przystanku bus w Jordanowie (woj. Małopolskie). Zapisy w MOK Jordanów ul. Rynek2
Drewniana, łemkowska cerkiew greko katolicka pod wezwaniem św. Kosmy i Damiana w Bereście zbudowana została w 1842 roku. Świątynię wieńczą trzy baniaste wieżyczki ze ślepymi latarniami, ozdobione kopułkami i kutymi krzyżami.
Drewniana, jednonawowa świątynia została zbudowana w 1892 roku według projektu austriackiego architekta Delavo. W jej budowie uczestniczyła cała wieś pod przewodnictwem parocha Antoniego Konstantynowicza.
Parafia p. w. św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy – Zdroju należy do diecezji przemysko – nowosądeckiej. Uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę prawosławnej świątyni przez J.E. Metropolitę Bazylego odbyło się w sierpniu 1982 roku.
Cerkiew pw. św. Piotra i Pawła (Objawienia Pańskiego) przy ulicy Kraszewskiego została zbudowana w latach 1865 – 1870, w miejscu XVII – wiecznej, drewnianej. Po wysiedleniu Łemków zmodernizowano ją i zamieniono na kościół rzymsko – katolicki.
.
Odkryj Małopolskę. To hasło promuje Małopolski System Informacji Turystycznej i jest zarazem zaproszeniem do wizyty w regionie. MSIT jest kluczem, który pozwoli na odkrycie najpiękniejszych zakątków Małopolski.
W Krynicy znajdują się pomniki wybitnych osób, związanych bezpośrednio lub pośrednio, z uzdrowiskiem. Jednym z nich jest popiersie Adama Mickiewicza, obok którego w stroju ludowym stoi dziewczyna z naręczem kwiatów.
Sanatorium „Lwigród” wybudowano w stylu neorenesansowo – klasycystycznym w 1928 roku ze składek lwowskich urzędników. W okresie międzywojennym budynek wyposażony był w salę operacyjną i należał do najnowocześniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polsce. Posiadał gabinety zabiegowe z wannami do kąpieli mineralnych, rentgen, aparaty do światło - i elektrolecznictwa.
Gdy powstał w 1878 roku, nadano mu nazwę „Hotel Warszawski”. Zabytkowa willa „Soplicowo” jest piętrowym drewnianym budynkiem, pokrytym blachą.
Muzeum Turystyki Górskiej istnieje od 1970 roku przy Schronisku PTTK na Jaworzynie Krynickiej. Wewnątrz mieści się ekspozycja dotycząca historii turystyki w Beskidzie Sądeckim.
Willa „Dewajtis” przy ulicy Kościuszki należała do rodziny Kmietowiczów, która w Krynicy osiadła w 1891 roku. Franciszek Kmietowicz był pierwszym lekarzem uzdrowiskowym, który pod Górą Parkową osiadł na stałe. Praktykę lekarską prowadził w willi „Kosynier”, zaś w „Dewajtisie” zamieszkał w 1925 roku z żoną i synami.
Luksusowy hotel „Patria” powstał dla sławnego tenora Jana Kiepury. Do jego wybudowania namówił śpiewaka spotkany w Mediolanie inżynier Zygmunt Protasiewicz, mąż aktorki Jadwigi Smosarskiej. W 1927 roku pod budowę hotelu wybrał on i zakupił plac przy ulicy Pułaskiego 35. Kilkuletnią budowę nadzorował ojciec Jana Kiepury, Franciszek Kiepura.