17. 5 litrów krwi. VIII edycja programu Ognisty ratownik - goraca krew.

17. 5 litrów krwi. VIII edycja programu Ognisty ratownik - goraca krew.
W niedzielę (21 kwietnia) w budynku krynickiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej  odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK „Ognista kropla”. Dzięki temu - w ramach VIII edycji programu Ognisty Ratownik - Goraca Krew - pozyskano 17. 5 litra tego bezcennego leku, który zostanie przekazany m.in. poszkodowanym w wypadkach.

Pomimo ogromnego postępu medycyny nie udało się wytworzyć doskonalszego preparatu niż ludzka krew. W wielu sytuacjach jest ona niezbędna i bezcenna, a jedynym źródłem są ludzie chcący bezinteresownie pomóc drugiemu człowiekowi. - "Pomagamy nie tylko ofiarom wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca" - mówi st.asp. Dariusz Cieśla, koordynator akcji „Ognisty ratownik- gorąca krew” i dodaje - "Rodzaj niebezpieczeństwa, z jakim stykamy się w codziennej misji zawodowego strażaka zobowiązuje do propagowania idei niesienia pomocy nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, ale również w akcjach takich, jak ta dzisiejsza". Tym razem na apel strażków odpowiedziało 49 osób, z czego dokonano 39 pobrań. Na wyróżnienie zasługuje OSP Mochnaczka Niżna (12 dawców).
     Poboru krwi tradycyjnie dokonały pięgniarki z oddziału terenowego PCK w Nowym Sączu. Najbliższa akcja odbędzie się 16 czerwca w nowosądeckiej Komendzie Miejskiej PSP , a 30 tegoż miesiąca - w Muszynie.
 
tekst red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica