1,6 mln zł na lepszą podróż z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona i Starego Sącza – także na ŚDM

1,6 mln zł na lepszą podróż z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona i Starego Sącza – także na ŚDM
Wyremontowane perony, odnowione wiaty, nowe tablice informacyjne i oznakowanie – PLK poprawiły obsługę na 20 małopolskich stacjach i przystankach łącznie za ponad 4 mln zł, min. w Krakowie Płaszowie, Kr. Bieżanowie, Kr. Mydlnikach, Kr. Swoszowicach, Krzeszowicach, Oświęcimiu, Kokotowie, Węgrzcach Wielkich. Z nowych warunków skorzystają także pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży.

Peron w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona, wyposażony został w cztery wiaty przystankowe, ławki, kosze na śmieci i nowe oznakowanie. Infrastruktura na peronie dostosowana jest do lepszej obsługi osób niedowidzących i z ograniczeniami mobilnymi. Wyznaczone są między innymi tzw. „pola uwagi” z guzkami dotykowymi oraz pasy ostrzegawcze, które uprzedzają o schodach czy krawędzi peronu. Z myślą o niedowidzących podróżnych przygotowane zostały również tabliczki przy schodach w alfabecie Braille’a.        
     Wyremontowana kładka nad torami odmieniła dotychczasowy wizerunek stacji. Prace na kalwaryjskiej stacji wykonała SKANSKA za 1,4 mln zł, na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Odnowiony peron wraz z wyposażeniem zyskała również stacja w Starym Sączu. PLK poprawiły nawierzchnię, odnowiły oznakowanie oraz zamontowały nowe gabloty informacyjne. Podróżni, także ci przyjeżdżający na Światowe Dni Młodzieży, mogą korzystać z ułatwionego, tymczasowego przejścia z peronu przez tory. To specjalnie wygrodzone przejście prowadzi od stacji kolejowej do drogi biegnącej w stronę papieskiego ołtarza na starosądeckich błoniach. Wszystko po to, by pielgrzymi mogli w odpowiednich warunkach, bezpiecznie dotrzeć na miejsce spotkania.
     Wygodniejszą obsługę pasażerów, w czasie podróżowania koleją – zapewniają również wyremontowane przez PLK wiaty peronowe na stacjach: Wadowice, Maków Podhalański, Chabówka, Jordanów, Bogoniowice Ciężkowice, Bobowa, Grybów, Piwniczna.

Kontakt dla mediów:
Dorota Szalacha
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694-480-153

MTV 24
Źródło : Specjalista ds. Komunikacji Zewnętrznej
             woj. opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica