28 maja wystartują z Krynicy Morskiej uczestnicy V Edycji Krynickiego Rajdu Rowerowego

28 maja  wystartują z Krynicy Morskiej uczestnicy V Edycji Krynickiego Rajdu Rowerowego
V edycja Krynickiego Rajdu Rowerowego potrwa 11 dni i polegać będzie na przejechaniu 1179 km na rowerach z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju.

Uroczysty start rajdu w Krynicy Morskiej będzie miał miejsce w dniu 28 maja o godz. 10:00 na promenadzie i ścieżce rowerowej w pobliżu restauracji Nadmorska. Następnie pojadą kolejno do Gdyni – Łeby – Jarosławca – Mrzeżyna – Wapnicy – Gryfina – Kostrzyna –Szklarki – Lasowic, aż do Wrocławia, skąd następnie będą przewiezieni autobusem do Tarnowa i tu przesiądą się na rowery. Na mecie w Krynicy-Zdroju, na Deptaku zameldują się 7 czerwca.

Trasa tegorocznej edycji przebiegać będzie wybrzeżem Bałtyku - rowerzyści odwiedzą 17 latarni morskich. Uczestnicy tegorocznej edycji z powodu koronawirusa wystartują indywidualnie z pomocą nawigacji rowerowej, która będzie pokazywała trasę przejazdu. Z zachowaniem dystansu 2 metrów od pieszych i innych rowerzystów, kolarze pojadą samodzielnie, dostosowując prędkość do swoich możliwości fizycznych. Grupa rowerowa spotykać się będzie ze sobą dopiero na odpowiednio zabezpieczonych noclegach.

W V Edycji Krynickiego Rajdu Rowerowego uczestniczyć będzie 20 dorosłych rowerzystów. Do zabezpieczenia twarzy użyją zamiast uciążliwych dla zdrowia maseczek tzw. kominy rowerowe, które są lepsze dla oddychania i nie gromadzą wilgoci.

Organizatorem Rajdu jest Krynicka Organizacja Turystyczna, a partnerem jest powiat nowosądecki i radio RMF FM.

Andrzej Gulewicz MTV24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica