„5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”

"5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"
5 Grudnia w całym kraju obchodzimy bardzo ważne święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobraw swoim środowisku. Niestety często oficjalne obchody tego święta przechodzą bez echa a zainteresowanie Dniem Wolontariusza jest dużo mniejsze niż zasługują na to jego bohaterowie – Wolontariusze. Włączcie się we wspólne obchody aby w tym roku o święcie wolontariuszy usłyszeli wszyscy !

Aby wzmocnić grupy wolontariackie w całym kraju tworzymy interaktywny PORTAL PRODUKCJI DOBRA
(pod adresem: www.wolontariatszkolny.pl), którego częścią będzie mapa działających formalnych
i nieformalnych Szkolnych Grup Wolontariackich (SGW) w całej Polsce. Rozpoczęcie działalności Portalu planujemy 5 grudnia 2016 r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Strona www.wolontariatszkolny.pl ma być miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy grupami wolontariackimi, promowania ich działalności, jak również ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy środowiskiem wolontariuszy. Nasz portal ukazywał będzie grupy wolontariuszy z całej Polski oraz ich akcje. Każda grupa wolontariacka (lub jej opiekun) będzie mogła zarejestrować się na stronie i założyć konto swojej grupie aby uzupełnić profil koła wolontariackiego, dodawać materiały, zdjęcia i kontakty. Dzięki temu cała Polska będzie mogła przekonać się jak wielu wolontariuszy świadczy nieodpłatną pomoc na rzecz innych a same grupy zaprezentują swoją działalność wszystkim zainteresowanym. Korzystając z łatwego wyszukiwania na Mapie Produkcji Dobra wolontariusze będą mogli znaleźć podobne grupy w swojej okolicy i wspólnie prowadzić akcje.

Uruchamiając Portal 5 grudnia chcemy podnieść rangę Dnia Wolontariusza i sprawić by ten dzień zajął ważne miejsce w świadomości społecznej. By osiągnąć ten cel konieczna jest współpraca z mediami, które kreują opinię publiczną. Dlatego gorąco prosimy o włączenie się do naszej akcji promującej Dzień Wolontariusza i opublikowanie w Państwa mediach tej informacji wraz załączonym plakatem.

Akcja jest częścią projektu „Spontanicznie w Małopolsce” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji na spontaniczniewmalopolsce.fam.org.pl i www.szkolnywolontariat.pl
"Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich"

MTV 24
Źródło : Jarek Marciniak
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica