„Otwórz serce” Festyn Rodzinno Integracyjny POW w Muszynie

"Otwórz serce" Festyn Rodzinno Integracyjny POW w Muszynie
W Muszynie na terenie amfiteatru Zapopradzie, miał miejsce 27 lipca festyn rodzinno-integracyjny „Otwórz serce”, w ramach którego było zorganizowanych wiele atrakcji.

Organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów wokalno- instrumentalnych, licytację przedmiotów podarowanych przez osoby znane, wystawę i aukcję prac uczestników zajęć POW. Można było wylosować „niespodziankę za grosik” i posmakować domowych wypieków.

Wszystkie pozyskane środki podobnie jak w latach poprzednich przeznaczone zostaną na szeroko pojętą rehabilitację osób niepełnosprawnych zarówno Uczestników zajęć POW w Muszynie jak i osób ze środowiska.

Była to już 12-ta edycja akcji, której nadrzędnym celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym na zasadzie partnerstwa, zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie, którego Dyrektorem jest bardzo prężnie działająca Maria Żuchowicz.

Dzięki pomocy i wsparciu akcji „OTWÓRZ SERCE” udało się przez jedenaście minionych lat zebrać kwotę 89.568,33 ., która została wykorzystana między innymi na:
dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla 30 osób niepełnosprawnych, pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych dla 31 osób, dofinansowanie kosztów leczenia dla 4 osób, pokrycie kosztów dojazdów na zabiegi rehabilitacyjne dla 45 osób, opłacenie zajęć w basenie dla 20 osób oraz pokrycie kosztów rehabilitacji dla 8 niepełnosprawnych dzieci i inne.

W sobotniej akcji udało się zebrać 12.314,66 zł. za co serdecznie dziękują organizatorzy. Licytację prowadził jak zwykle profesjonalnie Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jerzy Majka.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica