Agnieszka Chylińska zdobyła Szczawnicę na Hej Fest 2019

Agnieszka Chylińska zdobyła Szczawnicę na Hej Fest  2019
Tłumy mieszkańców i turystów zjawiły się na placu przy kolei Palenica, aby wziąć udział w drugim koncercie Hej Fest 2019. Niewątpliwą gwiazdą tego wieczoru była Agnieszka Chylińska, której występ został poprzedzony koncertem supportowym zespołu Need More Clouds.

Krótko po 18:00 publiczność oficjalnie powitali gospodarze Szczawnicy: burmistrz Grzegorz Niezgoda i sekretarz Tomasz Ciesielka, a także Łukasz Chmielowski jako przedstawiciel sponsora głównego - Polskich Kolei Linowych oraz dyrektor artystyczny Jan Malski.

Kilkanaście minut później na scenę wkroczył zespół supportowy - Need More Clouds. NMC to młoda, ale już utytułowana grupa, która m.in znalazła się w finałach jednej z edycji Festiwalu Supportów, jest laureatem Slot Art i konkursu Cudawianki. Siłą tarnowskiej piątki są pełne energii, żywiołowe kompozycje oraz teksty w języku polskim. Gitarowe brzmienia, pulsujące linie basowe i energetyczne rytmy plasują zespół w szeroko pojętym nurcie muzyki rockandrollowej.

Na placu przed koleją Palenica frekwencja stale rosła, a pod sceną pojawiło się mnóstwo fanów Agnieszki Chylińskiej. Artystka, pojawiająca się już po raz drugi na festiwalu po zeszłorocznym występie na Gubałówce, udowodniła, że każdy jej koncert to emocjonujące show. Doceniła to publiczność, wspomagając wokalistkę w znakomitej większości wykonywanych kompozycji. Koncert rozpoczęły dwa utwory z debiutanckiej płyty O.N.A.
- „Znalazłam” oraz „Drzwi” - a w dalszej części pojawiły się największe przeboje z 25-letniej kariery Chylińskiej. Prawie półtoragodzinny koncert zakończył entuzjastycznie przyjęty bis - zagrana po raz drugi tego dnia „Królowa Łez”.

Hej Fest potrwa do 24 sierpnia, a wystąpią na nim między innymi jeszcze: Bednarek, Dżem, LemON, IRA, Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Wraz z gwiazdami zagrają zespoły, które zwyciężały w poprzednich edycjach Festiwalu Supportów. Kolejny koncert Hej Fest odbędzie się

3 sierpnia na Gubałówce i zagrają na nim Wilki i Lady Pank. Bilety w cenie 39 zł w przedsprzedaży, wraz z wyjazdem i zjazdem koleją można nabyć w internetowym sklepie PKL.


Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: Dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest
fot. Konrad Obidziński.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica