Alicja Wańczyk, autorką zwycięskiego logo Krynicy – Zdroju.

Alicja Wańczyk, autorką zwycięskiego logo Krynicy – Zdroju.
Zwyciężczynią konkursu na logo miasta Krynicy – Zdroju została Alicja Wańczyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka projektu w nagrodę otrzymała czek na 5 tysięcy złotych.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Zwycięską pracę wybrano spośród 114 innych. . Do Urzędu Miejskiego napływały projekty z całej Polski. - „Krynica -Zdrój jest otwarta i gościnna dla turystów z całego świata, stąd pomysł na taki właśnie znak rozpoznawczy. Inspirowałam się tym, co w Krynicy jest najcenniejsze. Chodzi o środowisko naturalne, tereny górskie, wodę i otwartość na turystów. - tłumaczy Alicja Wańczyk, autorka projektu - „Logo podkreśla także wielowymiarowość i wielopłaszczyznowość miasta, która oprócz wspaniałych warunków naturalnych ma także bogata ofertę wydarzeń kulturalnych. Kolorystyka też jest nawiązaniem do otoczenia. Błękit i szarość to krajobraz zimowy. Czerwień i róż to kwiaty i klomby, które są słynne. To też symbolizuje ciepło, które Krynica oferuje|”.
      Zadaniem logo jest promowanie Krynicy - Zdroju jako miasta oferującego atrakcji o każdej porze roku, dla osób w różnym wieku. Ma symbolizować otwartość, gościnność i serdeczność oraz umacniać wizerunek turystyczno - sportowy gminy i akcentować wysoki poziom kulturalny miasta.
- Zwycięskie logo oddaje charakter naszego uzdrowiska. Jest nowoczesne i świetnie będzie promować miasto na całym świecie. - podkreśla Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju - Mamy wreszcie identyfikator miasta, na który czekaliśmy. Wcześniej posługiwaliśmy się tylko herbem. On jest istotny, ale nie można go używać w niektórych przypadkach. Uznaliśmy, że musi pojawić się inny znak. Jego treść bardzo mi się podoba, jest głęboka i uniwersalna .
    25 kwietnia w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowe logo miasta Krynicy-Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. materiały prasowe UM Krynica – Zdrój.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica