Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy - Zdroju i Nowym Sączu wzbogaciły się (30 stycznia) o dwa samochody, a także specjalistyczny sprzęt ratowniczy Wozy strażackie poświęcił ksiądz Marcin Krępa, kapelan strażaków
W Starym Domu Zdrojowym (28 stycznia) bawiono się na drugim Walentynkowym Balu Charytatywnym. Impreza połączona została z wręczeniem nagrody „Darczyńca roku 2011”. Tytuł ten zdobyło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., wspierające działalność Stowarzyszenia „Przystań”.
Trwają rozmowy, jak zareklamować Krynicę podczas Międzynarodowych Berlińskich Targów Turystycznych (7 - 11 marca) - największych na świecie w tej branży. Polska Organizacja Turystyczna obok - Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - będzie promować Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, które odbędą się pod Górą Parkową.
W Starym Domu Zdrojowym (27 stycznia) odbyło się „Spotkanie Zasłużonych Kryniczan” przygotowane przez Bibliotekę Publiczną. Wznowione w ubiegłym roku, nawiązuje do tradycji spotkań z lat dziewięćdziesiątych.
Jednym z głównym punktów sesji Rady Miejskiej (25 stycznia) było rozpatrzenie projektu uchwały zakupu akcji Polskich Kolei Linowych. Dziesięciu radnych było za (1 przeciw, 4 wstrzymujące się) konsorcjum w sprawie przejęcia PKL.
W Ognisku Pracy Pozaszkolnej (23 stycznia) gościł generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak, który oglądał Ziemię z kosmosu. Spotkanie to zakończyło obchody 50. lecie istnienia klubu "Zefirek".
Najaktywniejszą w pozyskiwaniu krwi okazała się JRG z Krynicy- Zdroju, która z wynikiem 155 litrów (2011 rok) zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu jest niekwestionowanym liderem nie tylko w województwie małopolskim, ale także w całym kraju.
W Krynicy - Zdroju gościła delegacja Serbów z Obrenovac, partnerskiego miasta Powiatu Nowosądeckiego. Celem ich wizyty w uzdrowisku było zapoznanie się z ofertą bazy turystycznej.
„Ci, którzy odeszli zobowiązują nas do pamiętania i przekazywania historii następnym pokoleniom.” - mówiła Grażyna Lubańska, dyrektor Biblioteki Publicznej podczas obchodów 67. rocznicy wyzwolenia miasta. Odbyły się one - w obecności kombatantów drugiej wojny światowej, (20 stycznia) w Pijalni Głównej.
Rozpoczęły się ferie zimowe. Ruch na stokach coraz większy. Nie tylko dzięki najazdowi narciarzy, ale przede wszystkich świetnym warunkom do uprawiania sportów zimowych oraz nowym atrakcjom.
Uroczyście otwarto i poświęcono (14 stycznia) nowy budynek Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i Szpital im. Bronisławy Dulkiewicz przy ulicy Reymonta 21. Dotychczas lecznica znajdowała się przy ulicy Kraszewskiego 49. Le
Jak co roku, od ponad 30 lat (12 stycznia) w Kamiannej spotkali się na noworocznym opłatku przewodnicy beskidzcy. Tradycję tę rozpoczął ks. Henryk Ostach, obecnie kontynuują ją Emilia i Jacek Nowakowie, jego następcy na Miodowym Królestwie.
Jak informuje Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - 10 stycznia (wtorek) na głównych trasach zjazdowych Sądecczyzny warunki narciarskie są bardzo dobre.
Szpital Powiatowy im. dr Józefa Dietla otrzymał nowoczesny aparat rentgenowski MULTIX PRO, który zastąpił dwudziestoletni i wysłużony typu TUR. Nowy sprzęt gwarantuje najwyższą jakość obrazu przy użyciu minimalnej dawki promieniowania.
Niedziela (8 stycznia) wolontariuszom XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gimnazjalistom oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnychw Krynicy - Zdroju , upłynęła na zbieraniu datków. W sumie zebrali ponad 27 tysięcy złotych.
Według kalendarza juliańskiego 6 stycznia prawosławni i grekokatolicy zasiedli do wigilijnego stołu. Stałe święta religijne wypadają trzynaście dni po katolickich. Od ubiegłego roku to dzień wolny od pracy, gdyż przypada w katolickie Święto Trzech Króli.