Na zakończenie 22. sesji RM., przewodnicząca Małgorzata Półchłopek odczytała kilka swoich spostrzeżeń na temat budowy sztucznie mrożonego toru saneczkowo - bobslejowego. Ostateczny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadł 3 lutego br.
Sławomir Kmak został (27 lutego) wybrany na dyrektora Szpitala Powiatowego im. dra Józefa Dietla. Jego kandydaturę musi jeszcze zaakceptować Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. Do konkursu - oprócz Kmaka - przystąpiło sześciu kandydatów: Tomasz Fijałkowski, Andrzej Fulasz, Emil Kawa, Bożena Stankiewicz i Janusz Zabiegała.
Rozkopany Poznań. Na trzy miesiące przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - największej w historii Polski imprezy sportowej - centrum miasta wygląda jak jedna wielka budowa. Dźwigi, betoniarki i inne machiny. Wszystko na ostatnią chwilę! Jakby od 2007 roku nie można było przygotować miasta do Euro 2012. Gdyby taka sytuacja zaistniała w Krynicy, burmistrz musiałby abdykować.
Wieczorem 20 lutego (poniedziałek) ratownik dyżurny stacji centralnej GOPR w Krynicy - Zdroju odebrał zgłoszenie ze schroniska na Łabowskiej Hali. Okazało się, że pomocy potrzebuje grupa turystów idąca z Cyrli.
Wydarzenie miało miejsce 2 listopada 2011 roku. Mieszkająca w Trzetrzewinie Julka Kowalczyk w drodze do szkoły została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych.
W Starym Domu Zdrojowym zwołano (17 lutego) uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której ks. Eugeniusz Szymczak proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.
Grupa dzieci, spędzająca ferie z Centrum Kultury ( 17 lutego) odwiedziła burmistrza Dariusza Reśko. Wręczyła mu list, zawierający postulaty dotyczące ochrony przyrody w uzdrowisku. Odwiedziny w Urzędzie Miasta - to niewątpliwie wielkie przeżycie dla najmłodszych.
Od 14 lutego na Deptaku, obok pomnika Adama Mickiewicza, stoi ok. 2 metrowa lodowa rzeźba w kształcie „Serca”. Wewnątrz - mniejsze białe, niebieskie i żółte serduszka. To dzieło Andrzeja Piszczka, krynickiego artysty.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju został zakwalifikowany do udziału w programie „Pryzmat”. W ramach projektu dwie uczennice: Jagoda Barciszewska i Paulina Rogóż przebywały (5 - 10 lutego) w Londynie.
Salon fryzjerski „Metamorfozy” Marioli Krzemińskiej w Krynicy Zdroju - jako jeden z kilkudziesięciu w Polsce - otrzymał prestiżową nagrodę Brylantowa Gwiazda 2011. Wyróżnienie wręczono 9 lutego podczas uroczystej gali w sali ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Po silnych mrozach i słonecznej pogodzie przyszedł czas na intensywne opady śniegu. Nawet dwadzieścia centymetrów białego puchu może spaść dzisiaj (15 lutego) na Sądecczyźnie.
Jutro (16 lutego) sądecki biznesmen Roman Kluska odbierze Nagrodę im. bp. Romana Andrzejewskiego za zasługi dla rolnictwa i rozwoju terenów pozamiejskich za 2011 rok. Uroczystość odbędzie się w sali obrad plenarnych konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
Uroczysty przejazd (11 lutego) z Krakowa do Krynicy - Zdroju pociągu "Nikifor" promującego region. Na końcowej stacji skład został symbolicznie ochrzczony. Na matkę chrzestną wybrano pianistkę Mariolę Cieniawę.
Z inicjatywy krynickiego samorządu w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym (8 lutego) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zainwestuj w siebie”. Dwie prelekcje skierowane zostały szczególnie do seniorów.
Michał Słaboń, pochodzi z Nawojowej. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Rolniczej w Krakowie. Nie pracował w zawodzie, po ukończeniu studiów pełnił służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej (do 2008 roku). Później - wraz z żoną - prowadził biuro turystyczne.
W restauracji Jaworzyna spotkać można Władysława Baziaka, górala z Zabrzeży koła Łącka. Gazda tryska humorem, opowiada anegdoty i dowcipy o bacach oraz przepowiada pogodą na luty. A nawet na Wielkanoc!