Publiczny Szpital im. dra Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju wprowadził nowoczesną metodę leczenia urazów stawów, która skraca czas leczenia.
Woda jest najważniejszym czynnikiem, który umożliwia życia. Dwa lata temu Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała dostęp do niej za jedno z podstawowych praw człowieka. Ponad osiemset milionów ludzi cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej.
Burmistrz spotkał się z członkami Rady Społeczno - Gospodarczej Gminy i ekspertami ds. Strategii Rozwoju Krynicy. Każde miasto ma trzy główne instrumenty prowadzenia polityki lokalnej: strategię rozwoju, plan zagospodarowania przestrzennego oraz budżet. Czynniki te muszą ze sobą współgrać.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju (21 marca) otworzył drzwi dla tegorocznych absolwentów gimnazjów, a także ich rodziców. Wybór szkoły jest bardzo ważny, gdyż decyduje nie tylko o dalszym kierunku edukacji, ale i przyszłości zawodowej.
16 marca (piątek) w sali balowej Starego Domu Zdrojowego odbyła się Gala Przedsiębiorczości „Sądecki lider biznesu”, która ukazuje współpracę Powiatowego Urzędu Pracy z przedsiębiorcami. Podczas uroczystości „Kryształowe Jabłko Sądeckie” otrzymał Roman Kluska, założyciel firmy „Optimus”, portalu Onet.pl, a ostatnio - firmy „Prawdziwe jedzenie”. Nagrodzono jego aktywne wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i lokalnego rynku pracy oraz zaangażowanie w promocję regionu”
Paulina Klatka ma 21 lat. Od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Życie każdego chorego na tę chorobę, to ciągły wyścig z czasem. Być może kiedyś mukowiscydoza zostanie na tyle poznana, że będzie skutecznie leczona. Dotychczas jest śmiertelna, a osoby nią dotknięte odchodzą, zanim rozkwitną. Niewiele z nich dożywa trzydziestki.
Na Międzynarodowych Berlińskich Targach Turystycznych (7 - 11 marca) Polska Organizacja Turystyczna reklamowała Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie w Krynicy - Zdroju, które zostaną rozegrane w dniach 15 - 21 kwietnia.
Serbowie z Obrenovac spędzają kilkudniowy urlop w Krynicy - Zdroju. To pierwsza prywatna - po oficjalnych pobytach - wizyta pod Górą Parkową pracowników kilku firm. W ubiegłym roku Starostwo Powiatu Nowosądeckiego nawiązało współpracę partnerską z Serbią.
Władze starostwa nowosądeckiego i dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu spotkały się z radnymi Muszyny. Tematem dyskusji były wspólne inwestycje drogowe na terenie Miasta i Gminy.
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego zorganizowano (4 marca) akcję poboru krwi, której pomysłodawcą jest Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta, a organizatorem - Jan Golba, burmistrz uzdrowiska.
Pierwsze oznaki wiosny są dostrzegalne jedynie w południe, gdy słońce wspina się wysoko na niebie. Niemniej, na drzewach - w miejscach nasłonecznionych - pojawiły się pierwsze bazie. Można je zobaczyć m.in. na Osiedlu Tysiąclecia, czy przed cerkwią pw. Piotra i Pawła. A i z pól - chociaż bardzo powoli - znika pokrywa śnieżna.
W łódzkim Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym zakończyły się XVIII Targi Regiony Turystyczne „Na styku kultur”. Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele branży turystycznej, w tym Krynicka Organizacja Turystyczna.
Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych rozpatrzyła we czwartek (1 marca) informację Ministra Administracji i Cyfryzacji dotyczącą sytuacji i problemów mniejszości łemkowskiej w Polsce. Sprawę przedstawił Włodzimierz Karpiński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.
"Kondycja małopolskich szpitali jest dobra. Wszystkie zachowują płynności finansową" - zapewnia wicemarszałek Wojciech Kozak, wicemarszałek podczas debaty na temat ochrony zdrowia, która odbyła się w krakowskim Urzędzie Marszałkowskim. Zauważył także, że najważniejsze inwestycje realizowane są m.in. w Szpitalu im. Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju.