W dniach 3-7 września br. Komenda Straży Miejskiej w Nowym Sączu, współpracując z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, organizuje patrole drogowe, dzięki którym najmłodsi w bezpieczny sposób rozpoczną nowy rok szkolny.
W sobotę 26 sierpnia 2012r. w Olszanie odbyła się uroczystość strażacka
- otwarcie i przekazanie do użytku nowej remizy. Inwestycja prowadzona
była głównie własnymi środkami przy znacznym udziale w pracach samych
strażaków i mieszkańców wsi Olszana.
W dniu 26.08.2012 w Blue Note Jazz Club w Poznaniu odbył się kolejny koncert dla Sary Ignaszak która choruje na ciężką odmianę nowotwora typowo azjatyckiego.
Dwóch strażników miejskich Nowego Sącza otrzymało podziękowania od wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża za zatrzymanie sprawcy włamania do sklepu z artykułami spożywczymi.
Od 4 - 6 września w Muszynie i Krynicy odbędzie VI Forum Regionów, integralne wydarzenie Forum Ekonomicznego. Zostaną na nim poruszone m.in. zagadnienia związane z polityką proekologiczną w dużych metropoliach. Zebrani dyskutować będą o tym, w jakim stopniu miasta troszczą się o obszary zielone? Czy wystarczająco dbają o oczyszczanie ścieków i jak zracjonalizować zarządzenie zasobami wodnymi? Czy wystarczająco dbają o oczyszczanie ścieków i jak zracjonalizować zarządzenie zasobami wodnymi?
Na krynickim deptaku od miesiąca trwają przygotowania do tegorocznego XXII Forum Ekonomicznego. Aluminiowa konstrukcja namiotu - o przeszklonych ścianach i dachu z PCV - jest już na ukończeniu. Jak zawsze będzie połączona z budynkiem Nowego Domu Zdrojowego.
Na krynickim deptaku trwają intensywne prace związane z jego renowacją. Głównym celem inwestycji jest stworzenie atrakcyjnego miejsca w tej części miasta, a także zwiększenie ruchu turystycznego i uzdrowiskowego.
Wczoraj (22 sierpnia) w porannym „Pytaniu na śniadanie” podsumowano 46. Festiwal im Jana Kiepury. Gośćmi TVP2 byli: śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, ambasadorka imprezy i Dariusz Reśko, gospodarz uzdrowiska. Mają oni wiele wspólnych nowych pomysłów na przyszłoroczną imprezę, w tym m.in. na utworzenie Alei Gwiazd Opery. Co będą odciskać śpiewacy? To się wkrótce okaże.
29 sierpnia (środa) o godz. 17. w krynickim Centrum Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Zainwestuj w siebie”, skierowane szczególnie do seniorów. Tym razem prelekcję wygłosi kryniczanka Barbara Rucka, kustosz Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego, nagrodzona w tym roku odznaką Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej. Tematem wykładu będzie „Co warto wiedzieć o przeszłości Krynicy?”.
25 sierpnia (sobota) w Muszynce odbędzie się ludowe Święto Plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za pomyślne ukończenie żniw i prac polowych. Na miejscowym boisku o godz. 13. Odprawiona zostanie msza, następnie przejdzie korowód dożynkowy. Będą też m.in. występy kół gospodyń wiejskich, wielkie grillowanie oraz zabawa taneczna.
Obecnie do Skarbu Państwa należy siedem uzdrowisk, z których sześć rząd zamierza sprywatyzować: w Ciechocinku, Lądku - Zdroju, Kołobrzegu, Busku - Zdroju, Rymanowie oraz Świnoujściu. Teraz znajdują się one w rozporządzeniu, zawierającym wykaz zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, które nie będą podlegać prywatyzacji, dlatego resort musi je znowelizować. Gdyby tak się stało pozostałoby w nim tylko jedno, a mianowicie uzdrowisko Krynica - Żegiestów.
W Urzędzie Miasta odbyła się (20 sierpnia) konferencja prasowa, podsumowująca 46. Festiwalu im. Jana Kiepury. Uczestniczyli w niej burmistrzowie: Dariusz Reśko i Tomasz Wołowiec, Alicja Węgorzewska, ambasadorka wydarzenia, Paweł Majoch, dyrektor logistyki oraz Stefan Munch, dyr. artystyczny.
W Tyliczu, na terenie osady turystycznej „Domki w Lesie” odkryto największą karpacką mofetę czyli miejsce wydostawania się dwutlenku węgla, które sprzyja rozwojowi alg słodkowodnych. Ta ciekawostka turystyczna została nominowana na najciekawszą atrakcję przyrodniczą w Małopolsce.
Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognista Kropla” działający przy krynickiej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej zorganizował wczoraj (19 sierpnia) akcję, podczas której 44 osoby podzieliły się bezcennym lekiem. Część z 20 litrów krwi trafi do Weroniki Wydry, sześciolatki z Kalisza, która zachorowała na białaczkę. Dziewczynka od czerwca br. przebywa w Szpitalu Klinicznym na oddziale Hematologii i Onkologii w Poznaniu.
W sobotę (18 sierpnia) pod Górą Parkową Legiony Jana Henryka Dąbrowskiego stoczyły historyczną bitwę z wojskami austriackimi. Była to rekonstrukcja wydarzeń z 1809 roku, gdy arcyksiążę Ferdynand d`Este wkroczył do Księstwa Warszawskiego. (utworzonego dwa lata wcześniej).
Od wczoraj (18 sierpnia) Tylicz ma nowe boisko sportowe. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali burmistrz Dariusz Resko, sołtys Tylicza Tadeusz Jarzębak oraz Rada Sołectwa. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Prace wykonała w ekspresowym tempie firma Tadeusza Pióro.