Wczoraj (28 września) na "Orliku" w Mochnaczce odbył się mecz przyjaźni drużyn amatorskich z Polski i Niemiec. Walka była niezwykle zacięta, a widowisko ciekawe również pod względem sportowym. Ostatecznie polska drużyna musiała uznać wyższość niemieckich piłkarzy.
Po raz trzynasty rusza 13. Plebiscyt Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2012 orgaznizowany przez „Gazetę Krakowską” oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. W ubiegłym roku tytuł Najpopularniejszego Burmistrza otrzymał dr Dariusz Reśko, gospodarz Krynicy - Zdroju, który otrzymał 1310głosów.
Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Bralin. Ofiary pochodziły z Krużlowej Wyżnej (gmina Grybów).
Sześciu najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, które prowadzi Powiat Nowosądecki spotkało się dzisiaj (26 września) ze Starostą Janem Golonką. Wśród wyróżnionych była Paulina Smoroń, absolwentka LO im Jana Kochanowskiego w Muszynie (średnia ocen 5.6).
Po raz trzeci Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie wspólnie z krakowskim Urzędem Statystycznym ogłosił Ranking Gmin Małopolski. Tytuł Najlepszej Gminy Małopolski - zdobyty w ubiegłym roku - obroniła Gmina Krynica - Zdrój. 24 września (poniedziałek) dr Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska odebrał nagrodę z rąk Jerzego Millera, Wojewody Małopolski. Pozostali laureaci to gminy: Niepołomnice i Myślenice.
W Krynicy - Zdroju goszczą uczestnicy programu „Pryzmat” z Grecji, Niemiec, Turcji, Słowacji i Bułgarii. Jest to wielostronny partnerski projekt, który ma za zadanie jednoczyć różne kultury. Umożliwia poznawanie historii krajów, biorących w nim udział. Uczy, że tak jak przez pryzmat przechodzi światło, należy być tolerancyjnym dla innych tradycji i religii.
Pomóżmy Maciusiowi usłyszeć świat
Maciuś Pieniążek ur 10.05.2011 jest miłym, wesołym, pełnym energii uśmiechniętym chłopcem.Niestety urodził się ze schorzeniem głębokiej głuchoty obustronnej. Maciuś aby słyszeć i w przyszłości funkcjonować normalnie musi mieć zrobioną kosztowną operacje wszczepienia implantów. Aby pomóc Maciusiowi i jego rodzicom w uzbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitacje apelujemy do Państwa o wsparcie finansowe dla Maćka. Jedynie ta operacja może pomóc chłopcu w odzyskaniu słuchu i w przyszłości normalnie się rozwijać, funkcjonować.
Mimo niesprzyjającej pogody - wiatru, chłodu i braku słonca - wystartował dzisiaj (22 września) XXVII Rajd im Romana Nitribitta, zorganizowany przez krynicki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Uczestnikami imprezy byli uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych i gimnazjów: Berestu, Powroźnika, Muszyny oraz Złockiego. W sumie około dwustu osób.
W najbliższą sobotę wystartuje VI Szosowy Wyścig Kolarski Doliną Popradu organizowany przez Sądeckie Towarzystwo Cyklistów i Urząd Miasta Nowego Sącza. Trasa wyścigu przebiegać będzie po pętli doliny popradzkiej przez: Stary Sącz, Piwniczną, Muszynę ,Krynicę, Krzyżówkę, Berest, Florynkę, Boguszę, Kamionkę - z powrotem do Nowego Sącza. Meta 110 kilometrowego wyścigu znajduje się na al. Piłsudskiego
W tym roku astronomiczna jesień zagości 22 września (sobota) o godz. 16:49. Będzie trwała 89 dni i 18 godzin. Podczas swej pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli północnej na południową Słońce przecina wówczas równik niebieski. Na półkuli południowej równonoc jesienna oznacza rozpoczęcie wiosny. W astrologii - daje początek znaku zodiaku Wagi.
Trwają intensywne prace przy odbudowie koryta Kryniczanki, zniszczonego podczas powodzi wiosną 2010 roku. Obejmują one odbudowę urządzeń zwiększających bezpieczeństwo przeciwpowodziowe oraz wykonanie lokalnych zabezpieczeń brzegów potoku. Planowane zakończenie inwestycji jest przewidziane w październiku.
W niedzielę (16 września) przy ulicy Wolności do użytku tyliczan i turystów oddano nową Pijalnię Wody Mineralnej. Pierwsza, która istnieje przy pradawnym szlaku handlowym na Słowację - jest ogólnie znana. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tylicza otrzymało dofinansowanie w ramach Funduszu Partnerstwa i Funduszu Kropla Beskidu. Prace trwały dwa i pół miesiąca i zostały ukończone w ubiegłym tygodniu.
Łącznie 6 mln zł trafi do usługodawców spółki Poldim - jednego z uczestników konsorcjum budującego odcinek autostrady A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce. Po tym, gdy sąd ogłosił upadłość likwidacyjną firmy, podwykonawcy pozostali w trudnej sytuacji finansowej. Po kilku miesiącach ten stan rzeczy w końcu ulegnie poprawie.
Wczoraj (16 września), na Przełęczy Gankowej po słowackiej stronie Tatr doszło do tragedii. Ryszard Patyk, Dyrektor Centrum Medycznego „Batorego” w Nowym Sączu, a zarazem przewodnik Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Beskid w Nowym Sączu, podczas wspinaczki został uderzony w głowę kamieniem i spadł z ok. 15 metrów. Niestety Sądeczanin nie przeżył.
”Kościół Naszym Domem”. Pod tym hasłem - w ramach VIII Spotkań z Kulturą Chrześcijańską - odbył się wczoraj (16 września) na krynickim deptaku I Piknik Rodzinny. Rozpoczęła go Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP.
Już jutro (16 września), pierwszego dnia obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie, mieszkańców i turystów czeka sporo atrakcji. Każdy chętny będzie się mógł bowiem wybrać się w podróż zabytkowym tramwajem. Następnego dnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA będzie prezentować na Rynku Głównym autobus hybrydowy.