Atrakcyjne wakacje w ośrodkach turystycznych Grupy PKL

Atrakcyjne wakacje w ośrodkach turystycznych Grupy PKL
Wakacje to długo wyczekiwana przez wszystkich pora roku i doskonała okazja do spędzenia czasu aktywnie poza domem. Polskie Koleje Linowe – dostarczające turystom atrakcji przez cały rok – zapraszają wszystkich do odwiedzenia swoich ośrodków także latem. Wczasowicze udający się do ośrodków Grupy PKL będą mogli spędzić czas aktywnie w otoczeniu przyrody, zrelaksować się, a także poznać historię odwiedzanego miejsca.

Wakacje w górach to odpowiednie rozwiązanie dla osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury wśród malowniczych widoków. Turyści odwiedzający ośrodki Grupy PKL – Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar, Kasprowy Wierch i Gubałówkę, Górę Parkową czy Jaworzynę Krynicką - mogą spędzić wolny czas na wiele sposobów. W ofercie turystycznej PKL każdy znajdzie coś dla siebie: piesze i rowerowe wycieczki, spływy górskimi rzekami, romantyczne wschody i zachody słońca czy podziwianie przyrody i górskich widoków z wysokości wagonika kolei i platformy widokowej. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów oraz miłośników gier edukacyjnych i historii.

Grupa PKL wszystkim odwiedzającym jej ośrodki w tegoroczne wakacje oferuje mnóstwo atrakcji, które pozwolą na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Przystań Palenica

Turyści przyjeżdzający do Szczawnicy i odwiedzający ośrodek PKL Palenica znajdą tutaj moc atrakcji. Będzie to czas spędzony aktywnie wśród przepięknych górskich widoków. Na miejscu odwiedzający będą mogli skorzystać z atrakcyjnych pakietów, które umożliwiają zarówno posłuchanie opowieści flisaków podczas spływu Dunajcem, jak i wyjazd koleją linową Palenica, którą w kilka minut turyści przeniosą się na wzniesienie. Stamtąd można podziwiać panoramę Pienin, Tatr oraz Szczawnicę. Bilety łączone dostępne są w kasie spływu Dunajcem, przystań początkowa Sromowce Wyżne-Kąty.

Pakiety są dostępne w trzech wersjach i należy je wykorzystać w dniu zakupu. Istnieje również możliwość rezerwacji pakietu z transportem powrotnym ze stacji dolnej kolei Palenica do Sromowców Wyżne-Kąty.

Mali Zdobywcy Gór w Palenicy

Wszystkich „Małych Zdobywców Gór” zapraszamy na szlak przygody, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolei na Palenicę.

Na najmłodszych turystów czekają bajkowe owady: 5-metrowa mrówka, motyl, ważka, a także gigantyczne grzyby: muchomory, borowiki i rydze. Oprócz tego na trasie będzie można spotkać figury zwierząt – rysia, borsuka, salamandrę – a także tablice edukacyjne opisujące zwierzęta i przyrodę w Pieninach. Za pomocą „zwierzoskopu” mali wczasowicze będą mogli oczami wilka lub sokoła oglądać górskie widoki. Przy dolnej stacji kolei najmłodsi turyści będą mogli odebrać bezpłatną książeczkę edukacyjną.

Dla miłośników dyscyplin grawitacyjnych mamy wspaniałą wiadomość, PKL Palenica już wkrótce zaprasza na otwarcie dwóch tras downhillowych. Uruchomienie pierwszej z nich, o długości 1200 m. zaplanowane jest na początek lipca. Druga trasa licząca 1800 m. zostanie uruchomiona w sierpniu.

Odwiedzający Szczawnicę i ośrodek PKL Palenica będą mogli również skorzystać z świeżo odnowionej Restauracji Pod Kolejką, której nowoczesne wnętrze zostało wzbogacone o drewniane elementy. W menu restauracji znajdują się regionalne dania – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – oraz klasyczne przekąski i desery.

Rowerem po górach – Mosorny Groń i Góra Żar – PKL Bike Parks!

Pasjonaci górskiej jazdy rowerem mogą skorzystać z oferty tras rowerowych PKL Bike Parks. Osoby lubiące ekstremalne przeżycia powinny odwiedzić ośrodek PKL Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Znajdą tam trzy trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsza z nich to „Easy Line” charakteryzująca się łagodnym początkiem trasy przy górnej stacji kolei. Jej długość wynosi prawie cztery kilometry i w całości przebiega przez las. Na szczyt wzniesienia można wjechać na rowerze lub z rowerem korzystając z kolei linowo-terenowej PKL Góra Żar.

Swój początek ma tam również jedyna w Polsce prawdziwa trasa typu „AirLine”, na której znajdują się różne przeszkody oraz najtrudniejsza „Downhill” z wieloma ciasnymi zakrętami. Zarówno zacznający przygodę z ekstramalaną jazdą rowerową, jak zaawansowani fani tego sportu znajdą dla siebie trasę o odpowiednim stopniu trudności - od Esy Line poprzez Air Line, aż po średnio trudną Flow DownHill

Na Górze Żar znajduje się także strefa dla rowerzystów z serwisem oraz wypożyczalnia, w której można przetestować jednoślady, a także skorzystać z lekcji indywidualnych i grupowych pod okiem instruktorów. Od początku lipca także działa park Żarogang, w którym można szkolić swoje umiejętności ekstremalnej jazdy na rowerze. Odwiedzający ośrodek PKL w nowo otwartym sklepie będą mogli nabyć oryginalne ubrania sygnowane znakiem Góry Żar.

Przy dolnej stacji oprócz strefy gastronomicznej – wyspy lodowej – na maluchów będzie czekać strefa zabaw z różnymi atrakcjami, między innymi: zjeżdżalna pontonowa, huśtawki, dmuchańce.

Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności czekają również na odwiedzających ośrodek PKL Mosorny Groń w Zawoi. Po wjeździe koleją swoją przygodę w PKL Bike Parks można kontynuować w kompleksie tras Babia Góra Trails.

Wybierający się do ośrodka PKL Mosorny Groń oprócz tras rowerowych będą mogli wyjechać na szczyt w koleją linową, oglądając z wysokości przepiękne krajobrazy Beskidów. Na wyprawę można udać się także spacerem z dziećmi, podziwiając wodospad na Mosornym Potoku, Hale Śmietanową, czy Policę.

Wschody i zachody słońca na Kasprowym Wierchu

Zakopane od lat fascynuje turystów. Odwiedzający miasto położone pod Tatrami na brak atrakcji narzekać nie będą. Niezapomniane wrażenia oraz przepiękne widoki dostarczy wczasowiczom wyjazd koleją linową prowadzącą prosto na Kasprowy Wierch.

Dalekie i efektowne tatrzańskie panoramy o poranku, górskie szczyty w promieniach wschodzącego słońca – takie widoki czekają na miłośników letnich poranków na Kasprowym Wierchu. Wszystkich wstających o świcie ośrodek PKL Kasprowy Wierch zaprasza by podziwiać panoramę Tatr już od godziny 7:00 rano.

Wielbicieli magicznych chwil oraz wszystkich chcących spędzić romantyczny wieczór w otoczeniu niezapomnianego pejzażu Tatr, Grupa PKL zaprasza także do oglądania magicznych zachodów słońca na Kasprowym Wierchu umożliwiając wjazd ostatnim kursem kolei linowej o godzinie 19:00 i zjazd o godzinie 21:00. PKL rekomenduje wcześniejszy zakup biletów on-line poprzez sklep internetowy PKL oraz w biletomatach.

#STACJAEDUKACJA

Zdobywaj razem z przewodnikiem góry wiedzy na Kasprowym Wierchu

Polskie Koleje Linowe i Tatrzański Park Narodowy zapraszają wszystkich sympatyków gór oraz osoby, które pragną lepiej poznać Tatry, górską faunę i florę do udziału w akcji #STACJAEDUKACJA.

Akcja edukacyjna organizowana jest do końca września na szycie Kasprowego Wierchu. Każdy turysta wyjeżdzający koleją linową PKL na szczyt będzie mógł dowiedzieć się od przewodników wielu ciekawostek na temat tatrzańskiej przyrody, zjawisk pogodowych panujących w górach czy posłuchać informacji o kolei linowej PKL. Wszystko to czeka na turystów odwiedzających Kasprowy Wierch w ramach posiadanego biletu bez żadnej dodatkowej opłaty i oferowane jest podczas spotkań z przewodnikami, którzy czekają na szczycie Kasprowego Wierchu codziennie od godziny 9:30 do 15:30 w trzech wyznaczonych miejscach.

Znakiem rozpoznawczym przewodników na Kasprowym Wierchu jest pomarańczowa koszulka z nazwą akcji #STACJAEDUKACJA oraz oznaczeniami PKL i TPN.

#przeNOSIMY GÓRY! #kasproWY

Na szczycie Kasprowego Wierchu znajduje się najwyżej położony sklep w Polsce, w którym dostępne są oryginalne pamiątki oraz limitowana kolekcja ubrań prosto z Kasprowego. Kolekcja dostępna jest także w sklepie internetowym PKL.

Restauracja Poziom 1959

Na Kasprowym Wierchu można również skorzystać z oferty gastronomicznej w najwyżej położonej w kraju restauracji – Poziom 1959 - oferującej posiłki i desery ze szlagierową szarlotką z lodami na czele.

Kiedy ostatnio byliście na Gubałówce?

Wycieczka i wjazd koleją linowo-terenową na jedną z głównych i kultowych atrakcji Zakopanego, jaką jest Gubałówka i spędzenie na niej całego dnia, będzie sporą odskocznią od codzienności. Wyjazd koleją na Gubałówkę trwa kilka minut, za to z wagonika PKL można podziwiać przepiękne krajobrazy i górskie szczyty Tatr.

Miłośnicy plażowania – niech nikogo nie zmyli górskie położenie plaży – na wzniesieniu znajdą również coś dla siebie. PKL Gubałówka na czas wakacji zachęca do skorzystania z najwyżej położonej w Polsce plaży. Na wygodnych leżakach plażowicze będą mogli odpocząć, odprężyć się, naładować baterie, a przy okazji podziwiać przepiękne Tatry. Najmłodsi wczasowicze na Gubałówce będą mogli budować zamki z piasku w ogromnej piaskownicy oraz skorzystać z wakacyjnych atrakcji i animacji.

Spragnieni adrenaliny zapewne udadzą się na zjeżdżalnię grawitacyjną, której wagoniki osiągają prędkość do 25 km/h. Przy dolnej stacji PKL Gubałówka będzie można skorzystać z toru do tubbingu, czyli zjazdu na specjalnych oponach. Zabawa gwarantowana!

Po aktywnie spędzonym czasie zachęcamy do odwiedzenia restauracji Tarasy Gubałówka z niezapomnianym widokiem na tatrzańską panoramę, która serwuje wyśmienite przekąski i napoje.

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub na miejscu w biletomatach i w kasach przy dolnej stacji PKL Gubałówka.

Olśniewająca historią Góra Parkowa

Ciekawostki związane z historią Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej będą mogli usłyszeć wszyscy udający się na Górę Parkową w towarzystwie przewodnika, którego zapewnia PKL. Zuzanna Długosz, znana jako „Baba z gór” podzieli się z uczestnikami spacerowej wycieczki na Górę Parkową malowniczymi opowieściami, przybliży historię regionu i uchyli rąbka tajemnicy o atrakcjach i nowościach, które zaprezentuje PKL po otwarciu modernizowanych właśnie budynków stacji dolnej i górnej oraz kolei linowo-terenowej.

Góra Parkowa olśniewa historią, dlatego wyprawa na jej szczyt powinna być również historyczna i nietuzinkowa. PKL wczasowiczom oferuje bezpłatny spacer prowadzący przez legendarny Park Zdrojowy w towarzystwie przewodnika – Baby z gór. Edukacyjne spotkania i spacer na Górę Parkową odbywają się podczas tegorocznych wakacji od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00. Chętnych do wzięcia udziału w spacerze zapraszamy do zapisów poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej www.goraparkowa.pl.

Wczasowicze będą mogli również wziąć udział w grze terenowej i przekonać się, jak ciekawym i legendarnym miejscem jest Góra Parkowa i Krynica-Zdrój. Zdobycie w ten sposób wzniesienia będzie idealną propozycją dla rodzin i lubiących spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu.
Na szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu kolei znajduje się fotobudka, w której zarówno uczestnicy spaceru z przewodnikiem, jak i gry terenowej, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy.

Przy budynku górnej stacji kolei na odwiedzających Górę Parkową czeka zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”. Spośród kilku znajdujących się torów, każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie i zjechać z niego na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych skrętach, z której poślizgają się w towarzystwie swoich opiekunów. Spragnieni wrażeń mogą zjechać — krętym tunelem, a najodważniejsi skorzystać z przejazdu trasą kamikadze.

Miłośnikom stylu retro z pewnością do gustu przypadnie wystawa „Wehikuł czasu”, dostępna przy górnej stacji kolei. Charakterystyczne stare rowery i muzyczna ławka czekają, żeby na nich usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jaworzyna Krynicka - niezapomniane widoki z 1123 m. n.p.m.

Już w połowie sierpnia Grupa PKL zaprasza na oficjalne otwarcie nowej atrakcji na Jaworznie Krynickiej! Platforma widokowa zlokalizowana na budynku górnej stacji kolei gondolowej znajduje się na wysokości 1123 m. n.p.m. co czyni ją najwyżej położonym punktem widokowym w okolicy! Dzięki temu zobaczymy naturalne piękno Beskidu Sądeckiego w całej okazałości. Na samej platformie zainstalowane zostaną wysokiej jakości lunety, które pozwolą sięgnąć wzrokiem jeszcze dalej! Dla odważnych, dużą atrakcją będzie zjeżdżalnia, którą dostaniemy się z platformy do punktu startowego. Platforma dołączy już na stałe do pozostałych letnich atrakcji Jaworzyny krynickiej, tj. tras rowerowych i ścieżek edukacyjnych dla najmłodszych.

PKL bezpieczny adres - w ośrodkach PKL prowadzona jest bieżąca dezynfekcja powierzchni wspólnych, obowiązuje konieczność zachowania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa w wagonikach kolei i budynkach. Góry to miejsce gdzie można aktywnie spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą otoczeniu przyroda i kontakt z naturą są sposobem na aktywne spędzanie czasu w otwartej przestrzeni i zachowanie dobrej kondycji.

***
Polskie Koleje Linowe to firma z 85-letnią tradycją działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną.
Grupa PKL prowadzi swoje ośrodki w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzyna Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska" w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Bkiuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica