Bezpieczne ferie z sądeckimi policjantami

Bezpieczne ferie z sądeckimi policjantami
Przed uczniami wyczekiwane ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku, dla ich opiekunów - troska o bezpieczeństwo, a dla policjantów - czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze jak co roku będą dbać o bezpieczeństwo na sądeckich drogach m.in. sprawdzając stan techniczny samochodów osobowych i autokarów przewożących dzieci a także trzeźwość kierowców. Będą też patrolować nartostrady i organizować akcje profilaktyczno-edukacyjne.

POLICJANCI SPRAWDZĄ AUTOKAR PRZED WYJAZDEM

Dbając o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających autokarem na ferie, sądeccy policjanci sprawdzą wyposażenie i stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia kierującego i jego trzeźwość. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłosić policjantom co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać: dokładną datę i godzinę planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Na stronie internetowej małopolskiej Policji została założona zakładka „Małopolska Policja e-usługa”, gdzie w katalogu KONTROLA AUTOBUSU internetowo można złożyć wniosek z prośbą o policyjną kontrolę autokaru przed wyjazdem. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwi rodzicom, opiekunom, organizatorom wycieczek ułatwi zgłaszanie takich kontroli.

Na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl można także sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Podczas ferii policjanci ruchu drogowego będą dbać również o bezpieczeństwo na sądeckich drogach sprawdzając m.in. czy kierowcy są trzeźwi, czy poruszają się z bezpieczną prędkością i stosują do przepisów ruchu drogowego, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

POLICJANCI ZADBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NA STOKACH NARCIARSKICH


Przez cały okres ferii nad bezpieczeństwem miłośników szusowania będą czuwać policyjni narciarze. Funkcjonariusze są planowani do służby na trasy narciarskie w Krynicy-Zdroju i Wierchomli. Będą m.in. sprawdzać czy narciarze i snowboardziści korzystają ze stoku w bezpieczny sposób, czy są trzeźwi, a dzieci i młodzież do 16 roku życia szusują w kaskach ochronnych. Ferie to również dobra okazja, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich osobom, które spędzają aktywnie czas na nartach czy snowboardzie, dlatego funkcjonariusze prewencji w rejonie stacji narciarskich będą prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjanci będą rozdawać ulotki oraz elementy odblaskowe, a także zachęcać dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” (więcej informacji o konkursie), gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica