Człowiek Wielkiego Serca: Jerzy Hybel i ks. Stanisław Ruchała.

Człowiek Wielkiego Serca: Jerzy Hybel i ks. Stanisław Ruchała.
Kapituła pod kierownictwem prezydenta Ryszarda Nowaka, na podstawie oddanych głosów (ok. 60 tys.) tytuły „Człowieka wielkiego serca” przyznała Jerzemu Hyblowi i ks. Stanisławowi Ruchale.

Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota po raz szósty przyznało honorowe tytuły Człowiek Wielkiego Serca 2014 Jerzemu Hyblowi i ks. Stanisławowi Ruchale. Wśród nominowanych znaleźli się również Bożena Fryc, Dorota Hedwig, Renata Rosłaniec, Zofia Wcisło, Marek Bieszczad, Jadwiga Jasińska, Renata Krawczyk i Anna Oleksy.
    Ks. Stanisław Ruchała, jest proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej. Otwarty, wrażliwy na ludzkie nieszczęścia, zawsze uśmiechnięty i życzliwy. Posługę kapłańską wspaniale łączy ze służebną. Pomaga chorym i cierpiącym. Prowadzi i zarządza, domem opieki „Samarytanin”, który dla osób starszych i cierpiących jest nierzadko ostatnią oazą spokoju i godnego przeżywania starości. Opiekun wielu grup parafialnych, obecny pośród parafian nawet w codziennych sprawach.
    Jerzy Hybel, jest lekarzem. Pracuje na oddziale kardiologii w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Zawsze służy chorym radą i fachową pomocą.

Oprac. (MK). UM Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Nowy Sacz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica