Decyzja o oddaniu krwi to mały krok, lecz na wagę życia drugiego człowieka

Decyzja o oddaniu krwi to mały krok, lecz na wagę życia drugiego człowieka
Krew to lek, którego mimo upływu lat i rozwoju technologii nie udało się dotychczas zastąpić żadną inną substancją. Do jej otrzymania potrzebne jest tak niewiele - dobre serce innej osoby, która oddając krew oraz jej składniki ratuje życie i zdrowie drugiego człowieka
.
15 listopada w pomieszczeniach Orkiestry Reprezentacyjnej SG w Karpackim Oddziale Straży Granicznej odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja realizowana była w ramach 11. Edycji ogólnopolskiego projektu Komendanta Głównego Straży Granicznej pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”.

Na wtorkową zbiórkę w KaOSG zgłosiły się 43 osoby. W akcji wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Policji oraz mieszkańcy miasta. Na podkreślenie zasługuje wzorowa postawa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków oraz młodzieży zrzeszonej w Jednostce Strzeleckiej Nr 2006 Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej z Nowego Sącza, która bardzo licznie odpowiedziała na apel. Ostatecznie krew w ilości 12 150 ml oddało 27 dawców.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: mjr SG Dorota Kądziołka
            Rzecznik PrasowyKomendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica