Dodatkowe 5 mln. zł. na modernizację Parku Zdrojowego.

Dodatkowe 5 mln. zł. na modernizację Parku Zdrojowego.
W ramach projektu „Kurort” Krynica – Zdrój otrzymała ponad pięć milionów dodatkowego dofinansowania na rewitalizację Parku Zdrojowego na Górze Parkowej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie siedem i pół miliona złotych.

Krynica – Zdrój otrzymała dodatkowe środki unijne na modernizację, założonego w 1806 roku Parku Zdrojowego na Górze Parkowej, jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów i kuracjuszy miejsc. Miejsce to uzyska lepszą dostępność, ale jednocześnie poprawiona zostanie ochrona cennych siedlisk gatunków zwierząt i roślinności. Dzięki tym planowanym uzdrowisko może stać się jednym z najatrakcyjniejszych i najchętniej odwiedzanych w Europie.  Zostaną zmodernizowane alejki spacerowe - 2018 będzie rokiem najważniejszych inwestycji w Krynicy - Zdroju. W nasze piękne miasto tylko dzięki funduszom europejskim zostanie wpompowane kilkadziesiąt milionów złotych, a mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. – mówi burmistrz Dariusz Reśko - Możemy się pochwalić 100% skutecznością, ponieważ złożyliśmy 5 projektów i wszystkie otrzymały dofinasowanie. Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za docenienie naszych projektów.
   Wraz z oznakowaniem, zbudowane oświetlenie, odtworzone ścieżki zdrowia, wymieniona mała architektura, przeprowadzony remont pergoli nad remont zabytkowych altan (Wanda, Marzenie, Grzybek i Michasiowa) pomnikiem Adama Mickiewicza, przebudowane schody z podjazdem oraz tarasem widokowym na szczycie Góry Parkowej,
    Pozyskane środki unijne są kolejnymi pozyskanymi przez Burmistrza Krynicy - Zdroju na rewitalizację uzdrowiska. Wcześniej miasto uzyskało ponad 22 miliony złotych na cztery inne projekty : remont Bulwarów Dietla, renowację Parku im. Mieczysława Dukieta, płyty głównej Deptaka oraz upiększenie salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka.
*****
Projekt „Kurort” ma na celu rozwijanie oferty turystyczno - uzdrowiskowej Krynicy – Zdroju, budowanie pozytywnego wizerunku miasta i całej Małopolski. Ma pokazać atrakcyjność miasta, wyróżniającą się na tle całego kraju, która łączy walory: krajobrazowe, lecznicze, turystyczne, kulturowe i geograficzne. Poprzez rewitalizację Parku Zdrojowego, atrakcyjnego terenu rekreacyjno - spacerowego i ważnego elementu lecznictwa, ma zwiększyć ruch turystyczny i uzdrowiskowy.

(MK). fot. aut.

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica