Enej poderwał publiczność w krynickiej pijalni

Enej poderwał publiczność w krynickiej pijalni
7 lutego w Pijalni Głównej, w Krynicy-Zdroju wystąpił znakomity zespół "Enej" a supportował go wcześniej  sądecki zespół "Lachersi".  Nazwa zespołu „Enej” pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej -główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie.

Rozmowa z liderami zespołu „Enej” Mirosławem Ortyńskim i Piotrem Sołoduchą.

- "Witamy państwa bardzo serdecznie. Po raz kolejny widzimy się w Krynicy, w przepięknej pijalni, po raz kolejny będzie tutaj zespół koncertował. Dlatego bardzo się cieszymy na liczną salę, która jest dokładnie nad nami gdzie rozgrzewa obecnie publiczność zespół Lachersi. My przyjechaliśmy tutaj spotkać się z publicznością, również promować nasz najnowszy singiel, nosi tytuł „Ostatni raz”. Zobaczymy go w lutym i szykujemy się do nowej płyty, która ukaże się w kwietniu. Płyta bardzo folkowa, bardzo różnorodna, piosenki z różnych regionów. Dlatego już serdecznie zachęcamy i odsyłamy do tego wydawnictwa. No i cóż, chcieliśmy jeszcze dodać ? Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy w Krynicy zagrać. Przyjechaliśmy z samej północy, z Olsztyna, gdzie w ogóle śniegu nie ma, a tutaj piękna zima, dlatego z czystą przyjemnością przyjechaliśmy i na koncert i poglądać te piękne, wspaniałe białe góry. Przepięknie jest u was, przepiękna publiczność, dlatego ściskamy was wszystkich i pozdrawiamy widzów MTV 24"

Supportem gwiazdy wieczoru był znany na Sądecczyźnie zespół Lachersi.

Rozmowa z Tomaszem Jaroszem, liderem zespołu „Lachersi”.

- "Kochani witajcie, nazywam się Tomek Jarosz, jestem wokalistą zespołu Lachersi. Właśnie jesteśmy co dopiero po koncercie naszego zespołu na Krynica Źródłem Kultury, zespół Enej z chwilę. Publiczność wspaniała, naprawdę było mega, więc dziękuję pięknie no i cóż zapraszamy was na kolejne nasze koncerty zespołu „Lachersi”.  Zagraliśmy dzisiaj nowy utwór , który mamy nadzieję wnet uwidzi światło internetu, więc kochani czekajcie, czekajcie , bo na pewno w niedługim czasie coś się od nas dla was pojawi.
Pozdrawiamy. Hoś !!!"

Andrzej Gulewicz  MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica