Góra Parkowa olśniewa historią – PKL zaprasza do ośrodka w Krynicy-Zdrój w nowej odsłonie

Góra Parkowa olśniewa historią – PKL zaprasza do ośrodka w Krynicy-Zdrój w nowej odsłonie
Góra Parkowa olśniewa historią! I to właśnie historia w połączeniu z nowoczesnymi multimediami jest podstawowym elementem odnowionej oferty ośrodka turystycznego PKL w Krynicy-Zdrój. Otwarty od 1 maja po modernizacji ośrodek jest punktem obowiązkowym dla każdego, kto zechce przenieść się w czasie i sięgnąć do najlepszych tradycji lat 30. XX wieku.

Krynica-Zdrój jest jednym z najbardziej atrakcyjnych górskich miejsc. Oprócz tego, że zachwyca historią, architekturą i urokliwym krajobrazem, to dodatkowo oferuje odwiedzającym mnóstwo niespodzianek niezależnie od pory roku. Od 1 maja zapraszamy wszystkich turystów do otwartego po modernizacji ośrodka PKL na Górze Parkowej, będzie to doskonały sposób, by poznać historię Krynicy-Zdrój i przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.

- Dla Polskich Kolei Linowych to ważny moment. Góra Parkowa to drugi w historii ośrodek należący do PKL, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Historia zatacza koło i dziś powracamy i nawiązujemy do najlepszych tradycji, otwierając ośrodek po modernizacji i stawiając na wspaniałą historię Góry Parkowej i Krynicy-Zdrój - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL

PKL przeprowadziły modernizację budynków stacji górnej i dolnej kolei linowo-terenowej na Górze Parkowej, a także odrestaurowały wagony, by przywrócić ich oryginalny wygląd z 1937 roku. Tym samym turyści już od tegorocznej majówki powrócą tutaj do wspaniałego retro klimatu sprzed lat.

- Prace modernizacyjne w ośrodku PKL Góra Parkowa trwały dwa lata. Wykorzystaliśmy ten czas, by przygotować specjalne i bardzo wyjątkowe atrakcje dla naszych gości. Góra Parkowa olśniewa historią stąd pomysł, żeby przybliżyć ją turystom i mieszkańcom regionu, którzy odwiedzą ośrodek PKL w Krynicy-Zdrój
- mówi Patryk Białokozowicz z Zarządu PKL.

W odnowionym ośrodku PKL będziemy mogli powrócić do przeszłości, poczuć dawny czar tych miejsc, przekonać się o ich wyjątkowości i skorzystać z atrakcji, jakie PKL przygotowały dla gości odwiedzających ośrodek turystyczny na Górze Parkowej po jego przebudowie.

PKL w zmodernizowanym ośrodku na Górze Parkowej zadbały o wszystkie doświadczenia gości, którzy odwiedzą to miejsce. Turyści przeniosą się w czasie poprzez multimedia i nowoczesną technologię. Będą mogli w tle swojej podróży zarówno posłuchać audycji radiowych bazujących na wiadomościach z gazet z tamtych lat. Ale to nie wszystko, bo dla turystów odwiedzających ośrodek PKL Góra Parkowa unikatowym przeżyciem będzie podróż retro wagonem. Już w budynku dolnej stacji kolei na podróżnych czekają multimedialne atrakcje, by przenieść wszystkich w czasie za pomocą nowoczesnych technologii.

Zmodernizowany ośrodek łączy w sobie elementy odrestaurowanych wagonów kolei linowo-terenowej, przywrócenie wyglądu architektury budynków, stylowe wnętrza o charakterze art deco Restauracji i Parkowej Kawiarni ale też nowoczesne technologie. To właśnie za pośrednictwem multimediów odkrywać będziemy Górę Parkową i poznawać historię Krynicy-Zdrój z lat 30. XX wieku.

W ten sposób PKL chcą przybliżyć historię Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej. Turyści już teraz będą mogli powrócić do przeszłości, poczuć dawny klimat tych miejsc, przekonać się o ich wyjątkowości spędzając miło i ciekawie czas w zmodernizowanym ośrodku PKL na Górze Parkowej.

Olśniewająca historią Góra Parkowa

Krynica-Zdrój ma długie tradycje i nazywana jest polską perłą uzdrowiskową. Miejsce to od XVIII wieku słynie przede wszystkim z wód leczniczych znajdujących się na jego terenie oraz infrastruktury uzdrowiskowej. Bogata tradycja, architektura, kultura oraz niepowtarzalna historia czynią Krynicę-Zdrój miejscem wyjątkowym i sprawiają, że warto odwiedzić je o każdej porze roku. Pierwsze kąpiele uzdrowiskowe w Polsce zapoczątkowano właśnie w tym mieście. Tu tworzyli znani na całym świecie artyści – tenor Jan Kiepura czy malarz Nikifor – i to tutaj w 1937 roku powstała pierwsza w Polsce kolej linowo-terenowa prowadząca na Górę Parkową. To drugi w historii rozwoju ośrodek Polskich Kolei Linowych, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowy Wierch.

Właśnie ten historyczny wymiar PKL pokazują wszystkim osobom odwiedzającym odnowiony ośrodek na Górze Parkowej. Turyści, którzy przyjadą do tego niezwykłego miejsca, będą mogli zobaczyć najstarsze wagony kolei linowo-terenowej w Polsce, a także wyjechać nimi na szczyt wzniesienia.

Zwolennicy stylu art deco, ceniący jakość i unikatowość wystroju koniecznie muszą odwiedzić kawiarnię oraz restaurację, które znajdują się przy górnej stacji kolei PKL. Obiekty po modernizacji zachwycają elegancją, a także luksusowym charakterem przywołując klimat dawnych lat. Restauracja nie tylko architekturą nawiązuje do dawnego stylu, ale także specjalnie przygotowanym menu by przywołać tradycyjne smaki i w ten sposób nawiązywać do kulinariów najmodniejszego uzdrowiska.

Pamiątkowe zdjęcia stylizowane historią Góry Parkowej

Na szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu kolei znajduje się fotobudka, w której odwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy.

Miłośnikom stylu retro z pewnością do gustu przypadnie wystawa „Wehikuł czasu”, dostępna przy górnej stacji kolei. Charakterystyczne stare rowery i muzyczna ławka czekają, żeby na nich usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wystawa przenosi w klimat dawnej Krynicy i oddaje charakter ośrodka PKL.

Góra Parkowa pełna atrakcji

Przy budynku górnej stacji kolei na odwiedzających Górę Parkową czeka zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”. Spośród kilku znajdujących się torów, każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie i zjechać z niego na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych skrętach, z której poślizgają się w towarzystwie swoich opiekunów. Spragnieni wrażeń mogą zjechać — krętym tunelem, a najodważniejsi skorzystać z przejazdu trasą kamikadze.

Zapraszamy do odwiedzenia Krynicy Zdrój i Góry Parkowej. Informacje o atrakcjach we wszystkich ośrodkach turystycznych PKL znajdują się na stronie www.pkl.pl.

Wielkie otwarcie - wydarzenie, którego nie można przegapić

PKL zapowiadają, że jeszcze w maju odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane otwarciu Góry Parkowej w nowej odsłonie. Wielkie otwarcie Góry Parkowej będzie miało uroczysty charakter, podczas którego nie zabraknie jubileuszowego tortu i wielu towarzyszących otwarciu wydarzeń specjalnych stylizowanych w klimacie lat 30-tych XX wieku. Informacje o wydarzeniu i jego terminie dostępne będą już niebawem na stronie internetowej PKL i w mediach społecznościowych ośrodka Góra Parkowa. Warto śledzić te informacje, by spotkać się na wydarzeniu sezonu w Krynicy Zdrój!

PKL rekomendują zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem w biletomatach lub poprzez sklep internetowy.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica