Hej Fest 2017 wystartował w Szczawnicy !

Hej Fest 2017 wystartował w Szczawnicy !
W sobotę 15 lipca w Szczawnicy odbył się pierwszy koncert tegorocznej edycji Hej Fest. Inauguracyjną imprezę uświetnili Patrycja Markowska, Enej i LemON. W najbliższy weekend na Deptaku Głównym w Krynicy Zdroju zagrają Grzegorz Hyży, Eleanor Gray i Lady Pank. Wstęp będzie bezpłatny.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych, głównego sponsora Hej Fest 2017, Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała, sekretarz miasta Tomasz Ciesielka i dyrektor artystyczny Jan Malski.

- Hej Fest zawitał do Szczawnicy. Dziękujemy władzom miasta za zaproszenie i pomoc w organizacji imprezy. Życzymy wszystkim wyśmienitej zabawy - powiedział Janusz Ryś, Prezes Zarządu PKL rozpoczynając Hej Fest 2017.

Koncertową część tegorocznej edycji Hej Fest rozpoczął występ Patrycji Markowskiej. Energetyczne, rockowe show rozgrzało publiczność, a dźwięki płynące ze sceny przyciągały kolejnych widzów. Piosenkarka zaśpiewała między innymi utwory ze swojej najnowszej „Krótkiej płyty o miłości”, w tym „Kochainę”, czy „Adieu Monsieur”. Nie zabrakło również przebojów, jak „Hallo Hallo”, czy popularnych coverów - „What’s up” zespołu 4 Non Blondes i „You shook me all night long” Australijczyków z ACDC, odśpiewane razem z Marcinem Koczotem.

- Myślałam, że będziecie nieśmiali, ale czuję tu rock’n’rolla pod skórą - tak Patrycja komplementowała śpiewającą wraz z nią publiczność.
Następnym zespołem Hej Fest był Enej, który brawurową mieszanką folku, ska i rocka zawładnął sceną i szczawnicką publicznością. Olsztyński zespół nawet na chwilę nie zwalniał tempa – usłyszeliśmy „Tak smakuje życie”, „Ulice”, „Symetryczno-liryczna”, „Radio Hello”, czy „Wszystko takie proste”, a przy „Niepewności” Marka Grechuty pojawiły się setki uniesionych w górze rąk. Entuzjastyczne przyjęcie wywołało zespół na bisy, wśród których musiał pojawić się utwór „Kamień z napisem love”.

Podczas gdy zmierzch zaczął okrywać pobliski szczyt Palenicy, na scenie pojawił się LemON.
- Potrzebuję dziś waszej energii. Waszych serc i waszych płuc - mówił lider zespołu Igor Herbut. Zabrzmiały między innymi: „Akapit”, „Będę z tobą”, „Spójrz” i „Papier”. Igor wciągnął publiczność do wspólnej zabawy przy „Jutrze”, a na bis pojawił się „Scarlett”.

- Dziękujemy fantastycznej publiczności, która doskonale bawiła się przy muzyce gwiazd występujących na szczawnickiej scenie festiwalu Hej Fest. Wierzymy, że w Krynicy i Zakopanem będzie panować równie niesamowita atmosfera - mówił tuż po koncercie Łukasz Chmielowski z zarządu Polskich Kolei Linowych.

Kolejny koncert Hej Fest 2017 odbędzie się 22 lipca w Krynicy. Rozpocznie się o 19:00 na Deptaku Głównym, a jego gwiazdami będą Grzegorz Hyży i Lady Pank. Pomiędzy ich występami zaprezentuje się również pierwszy z półfinalistów Festiwalu Supportów - Eleanor Gray, czyli rockowy skład z Poznania. Dzięki dofinansowaniu organizacji koncertów przez władze gminy w Krynicy - podobnie jak w Szczawnicy - wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”


MTV 24
Źródło : Dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest
      Fot. Konrad Obidziński.
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica