Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2021” z sądeckimi policjantami

Inauguracja "Bezpiecznych Wakacji 2021" z sądeckimi policjantami
Wczoraj sądeczanie spotkali się w Parku Strzeleckim, by razem świętować zakończenie roku szkolnego i rozpoczynający się sezon urlopowy. Piknik rodzinny odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady bezpieczeństwa oraz radzili dzieciom i młodzieży, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

27 czerwca br. mieszkańcy Nowego Sącza zainaugurowali Bezpieczne Wakacje w naszym mieście. Oficjalnego otwarcia dokonał Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz mł. insp. Adam Bukański – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Panowie życzyli udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz zachęcali do korzystania z przygotowanych dla dzieci i młodzieży atrakcji. A oferta na tegoroczne lato jest bogata. Tylko na wczoraj, organizatorzy przygotowali m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, bańki mydlane, dmuchany plac zabaw, pokazy ratownicze oraz koncerty w amfiteatrze.

Dużą popularnością cieszyło się także stoisko promocyjne sądeckich stróżów prawa, do którego dzieci ustawiały się w kolejce. Każdy mógł otrzymać drobne gadżety, a do szczęśliwców trafiały pluszowe maskotki sądeckiej Policji. Frajdę sprawił też policyjny radiowóz, motocykl i quad oraz sprzęt, którym w codziennej służbie posługują się mundurowi. Z kolei technik kryminalistyki wtajemniczył najmłodszych w zbieranie i utrwalanie śladów z miejsca zdarzenia, a także pomagał odbić ślady linii papilarnych na dyplomie, który potem każdy mógł zabrać na pamiątkę. Funkcjonariusze apelowali również o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku, przestrzegając przed zagrożeniami na drodze, nad wodą, w górach czy w Internecie.

Życzymy radosnych, wspaniałych i pełnych przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
---------------------
Harmonogram zajęć rekreacyjnych, sportowych, artystycznych i warsztatowych w ramach „Bezpiecznych wakacji 2021” w Nowym Sączu
( https://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/25030 )


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica