Kapitan Dariusz Cieśla – nominowany do tytułu Sądeczanin 2016.

Kapitan Dariusz Cieśla – nominowany do tytułu Sądeczanin 2016.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj (26 lutego)  nominację do tytułu "Sądeczanin 2016" odebrał kapitan Dariusz Cieśla z Muszyny, przez wiele lat pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Krynicy – Zdroju, a obecnie w nowosądeckiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. 
 
Kapitan Dariusz Cieśla służbę w JSP pełni od 1998 roku, obecnie na stanowisku dyżurnego operacyjnego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Należy do najlepiej wyszkolonych i doświadczonych dyżurnych stanowiska kierowania komendy.
     Zainicjował i propaguje działalność klubu krwiodawców HDK „Ognista kropla”. Do akcji krwiodawstwa zachęcił strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Krynica – Zdrój, strażaków z pozostałych jednostek oraz strażaków ochotników. W sumie w latach 2010 – 2015 zorganizował 56 akcji honorowego oddawania krwi, w efekcie których pozyskano łącznie 1150 litrów krwi dla potrzebujących. Jest inicjatorem i współorganizatorem akcji rejestracji szpiku. W ten sposób przyczynia się do promowania Państwowej Straży Pożarnej – jako formacji zaangażowanej w ratowanie ludzkiego życia.
 
(MK). fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica