Koncert charytatywny pod nazwą „Siła Braci” dedykowany dla ratownika GOPR

Koncert charytatywny  pod nazwą  "Siła Braci"  dedykowany dla ratownika GOPR
W dniu 12 lipca odbyła się impreza charytatywna dedykowana dla ratownika górskiego GOPR Zbigniewa Matysiaka, który utracił nogę. W wyniku amputacji nogi został tak prawdę mówiąc zdany sam na siebie i w tym momencie na pomoc innych.

Ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR przejęli inicjatywę pomocy prowadząc zbiórkę pieniędzy na zakup protezy nogi. W tym celu został zorganizowany miedzy innymi koncert charytatywny pod nazwą „Siła Braci” w Krynicy-Zdroju.

Fundacja GOPR postanowiła włączyć się w ten szczytny cel , zdobycia środków na protezę , zdobycia niebagatelnej kwoty ok. 30 tyś zł. pozwalającej mu na samodzielne wyjście z domu, poruszania się. Właśnie w tych cudownych okolicznościach w Krynicy-Zdroju zebraliśmy się, po to by prowadzić zbiórkę uliczną, by jednocześnie pokazać jak pracują ratownicy, jak pracuje pies ratowniczy. Właśnie przed chwilą odbyły się pokazy ratownicze psa, który pokazywał swoje umiejętności, dyscypliny i posłuszeństwa. Tuż obok mnie po mojej prawej stronie ratownicy dla dzieciaków zorganizowali różnego rodzaju aktywności, uczyli jak naprawdę w górach poruszać się bezpiecznie, w sposób przemyślany. Pokazywali jak może wyglądać wspinaczka górska na naszej ściance wspinaczkowej jak również udzielania pierwszej pomocy w warunkach górskich jak i miejskiej. Jesteśmy wdzięczni gdyż właśnie w chwili obecnej odbywa się liczenie wszystkich środków jakie zostały wrzucone do naszych puszek. No i wiemy, że będzie to niemała kwota. Za chwileczkę już okaże się tak naprawdę jaka. Tak że zapraszamy na facebooka Fundacji GOPR by dowiedzieć się jak zakończył się finał tej imprezy” – powiedział Marcin Kądziołka - Prezes Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zbigniew Matysiak, kryniczanin jest zasłużonym wieloletnim ratownikiem GOPR. Po przebytej chorobie, utracił nogę, którą mu amputowano. W tym momencie załamał się, że nie będzie mógł normalnie chodzić. Ale po konsultacji w ortopedii rzeszowskiej powróciła nadzieja i chęć do życia. A to wszystko dzięki kolegom z krynickiej Grupy GOPR, którzy nie zapomnieli o nim. To oni przewieźli go z nad morza, tam gdzie obecnie mieszka do Rzeszowa.

Dzięki protezie będzie mógł opuścić wózek inwalidzki i normalnie funkcjonować. Będą to jednak dwa etapy. Proteza przygotowująca do chodzenia i ta ostateczna, właściwa, dopasowana, niestety ale bardzo droga, na którą zbierane są właśnie środki.

W trakcie koncertu odbyło się wiele pokazów ratowniczych, można było się wspinać na ściance oraz zobaczyć co potrafi wyszkolony pies ratowniczy. Wieczorem na scenie wystąpiły dwa zespoły: Lachersi i Redlin.

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów koncertu była rozmowa telefoniczna na żywo ze Zbigniewem Matysiakiem, przyjęta gorącymi owacjami publiczności.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica