Koncert Ilustracja Muzyczna Wystawy „Kosmogonia” – Odwołany

Koncert Ilustracja Muzyczna Wystawy "Kosmogonia" – Odwołany
MCK „Sokół” w Nowym Sączu Informuje, iż z powodu choroby Artysty część muzyczna wydarzenia KOSMOGONIA, tj. koncert Józefa Skrzeka zaplanowany na 13 sierpnia br. na godzinę 18:30 został odwołany.

MCK „Sokół” w Nowym Sączu Zaprasza na pierwszą część wydarzenia - wernisaż wystawy Czesława Dźwigaja, 13 sierpnia 2022 (sobota), godz. 18:00 Foyer, I piętro, Galeria Sztuki SOKÓŁ.

***
Wszelka moja twórczość jest nie tylko sposobem na życie, ale przede wszystkim traktem poznawczym, i to coraz trudniejszym, Przekraczając jego poszczególne katarakty wiem, że usiłuję w ten sposób pokonywać samego siebie. Równocześnie, na ile to możliwe i na ile mnie stać, chronię się przed wszelkimi wygłupami w sztuce, ustalając własne relacje z rzeczywistością, respektując przy tym prawo innych do innych wyborów, ponieważ uważam, że nie ma takiej rzeczywistości, która byłaby tym samym dla wszystkich.

Tak więc, szanując tolerancję, moje prace nie mają na celu kogokolwiek pouczać, nie uzurpują sobie prawa do wytyczania żadnych kierunków, nie podpowiadają wyborów, nie tworzą wzorców zachowań, nie potępiają. Ponieważ sztuka nie może być pro¬kuratorem ani sędzią, i nie może dzielić świata na dobro i zło. Świat, życie każdego z tych, co już minęli i tych, co są z nami był i jest taki, jaki jest. Sztuka pozwala mi nade wszystko dążyć do zrozumienia drugiego człowieka.

                                                                                       Czesław Dźwigaj / źródło: www.czeslawdzwigaj.pl/


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica