Krynica czeka na narciarzy. Białe szaleństwo – rozpoczęte!

Krynica czeka na narciarzy. Białe szaleństwo – rozpoczęte!
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego to cykliczna impreza narciarska, organizowana od ośmiu lat w innej małopolskiej stacji narciarskiej. W tym roku odbyła się na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Wydarzenie uświetniły pokazy sztucznych ogni i występ góralskiej kapeli.

W sobotę, 13 grudnia miłośnicy nart rozpoczęli białe szaleństwo. Oficjalna inauguracja sezonu zimowego odbyła w tym roku na Jaworzynie Krynickiej. Były też pierwsze zjazdy na nartach i snowboardach. – Po raz ósmy hucznie otwieramy sezon zimowy w Małopolsce – mówił Leszek Zegzda, prezes MOT – "Ta impreza to nie tylko doskonała forma promocji regionu. To także potwierdzenie, że dla władz województwa turystyka stanowi  priorytet".
   W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Ireneusz Raś, przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Członkowie Zarządu WM Jacek Krupa i Leszek Zegzda oraz Jan Łuszczewski, prezes Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Oprócz władz samorządowych i centralnych oraz parlamentarzystów na stoku pojawiła się Miss Polski 2012, Katarzyna Krzeszowska. – "Dzięki wsparciu z MRPO 2007-2013 w wysokości niemal 180 mln zł zrealizowano strategiczne inwestycje turystyczne. Kilka tygodni temu w Brukseli zakończyliśmy proces negocjacji nowego programu operacyjnego dla Małopolski, w ramach którego na finansowania tras rowerowych, zagospodarowanie otoczenia zbiorników wodnych oraz rozwój turystyki i uzdrowisk przeznaczonych będzie ok. 115 mln euro – mówił Marszałek Marek Sowa. – "Kolejne inicjatywy są więc na wyciągnięcie ręki. Aby udało się je zrealizować konieczne jest współdziałanie różnych środowisk: władz samorządowych, przedstawicieli biznesu, organizacji turystycznych i ekologów".
   Podczas seminarium branżowego „Zima – tylko narty” przekonywano, że zima w Małopolsce to nie tylko narty czy snowboard. To także oferta hotelowa, gastronomiczna i kulturalna. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić Małopolskę może uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, zwiedzić zabytki i muzea lub korzystać z zabiegów regeneracyjnych w Spa.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica