Krynica: Gdzie stanie centrum XX Forum Ekonomicznego?

Krynica: Gdzie stanie centrum XX Forum Ekonomicznego?
     9 lutego (wtorek) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie została zawarta umowa między Zarządem Województwa Małopolskiego a Instytutem Studiów Wschodnich w Warszawie dotycząca organizacji XX Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju.

     1 marca odbyła się w uzdrowisku wizja lokalna, z udziałem marszałka województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, przewodniczącego Rady Programowej Forum Zygmunta Berdychowskiego, prezesa Instytutu Studiów Wschodnich Jerzego Bochyńskiego, burmistrza Krynicy - Zdroju Emila Bodzionego i radnych, oraz producenta hal namiotowych Lesława Ciasnochy, mająca na celu wybranie najbardziej dogodnego terenu do wybudowania  tymczasowego centrum konferencyjnego.
     Aby Forum Ekonomiczne mogło się odbywać potrzebna jest hala o odpowiednich gabarytach, mogąca pomieścić ok. 1500 osób. Przy jej lokalizacji brano pod uwagę przede wszystkim oddalenie od Deptaka, bezpieczeństwo, koszty oraz ochronę środowiska. Zaproponowano 4 miejsca lokalizacji mobilnego namiotu : na Polanie Janówka, placu po dawnej willi „Tatrzańskiej”, pod Nowym Domu Zdrojowym oraz na rekreacyjnym skwerze przy Starym Domem Zdrojowym. Dwie pierwsze propozycje nie otrzymały niczyjej akceptacji, rozważaniom poddano więc dwie ostatnie. Po wizji w terenie, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, na którym dyskutowano o wybranych miejscach posadowień obiektu, analizowano plusy i minusy tych lokalizacji.
     Koszt umiejscowienia centrum kongresowego przy Starym Domu Zdrojowym wyniósłby  ok.500 tysięcy(koszt wydzierżawienia namiotu o rozmiarach 40m x 80m). Na tę lokalizację nie wyrazi zgody ani konserwator zabytków ani Urząd Górniczy ze względu na wielkie prawdopodobieństwo zniszczenia zdroju głównego i konieczności wycięcia kilku drzew. Poza tym teren ten ma być wkrótce poddany rewitalizacji. W ten sposób na postawienie namiotu pozostało miejsce w sąsiedztwie Nowego Domu Zdrojowym. Takie rozwiązanie spotkało się z akceptacją wszystkich stron. Wstępnie oszacowano, że postawienie tutaj namiotu będzie kosztować ok. 3 miliony. Kosztami  zakupu namiotu mają się podzielić: Urząd Miasta i samorząd marszałkowski, a podpisanie umowy zaplanowano na 10 marca.
     Strona internetowa Instytutu Studiów Wschodnich w Warszawie podaje,że XX Jubileuszowe Forum Ekonomiczne odbędzie się od 8 do 11 września, pod hasłem „Europa po Lizbonie – strategie dla przyszłości”.

(MK)
 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica