Krynica ma nowoczesne kino 3D & odnowioną galerię BWA.

Krynica ma nowoczesne kino 3D & odnowioną galerię BWA.
     Na początku kwietnia oddano do użytku kino cyfrowe 3D„Jaworzyna II”, które dysponuje 50 miejscami dla widzów. Można (w okularach) w nim oglądać filmy w wymiarze przestrzennym. Do jego potrzeb dostosowano budynek BWA „Siedlisko” przy ul: Piłsudskiego 19, które odświeżono i zmodernizowano. 

     „Krynica była jednym z najbardziej odważnych miast i już od 2008 roku pracowała nad swoim cyfrowym rozwojem. Niestety, wiele kin nie wierzyło w rozwój technologii cyfrowej i projekcji trójwymiarowych 3D, kiedy prowadziliśmy nabór do projektu (wiosna 2008). W sierpniu 2008 roku niektóre złożyły projekt, do marca 2009 czekały na przyjęcie go do realizacji, by finalnie na wiosnę 2010 instalować sprzęt i otwierać nowy wymiar swojej działalności” - powiedziała Marta Materska – Samek, koordynator projektu „Małopolska Sieć Kin Cyfrowych”
     Natomiast działalność wyremontowanego BWA zainaugurował wernisaż prac V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „W kręgu pogranicza”, który odbył się 30 kwietnia. Julia Dubec – Dudycz, dyr. C.K powitała Marzenę Kowalską, komisarza wystawy i właścicielkę galerii „Marzenie”.  Na zbiorowej wystawie zgromadzono prace 27 artystów, wśród których są m.in Rudi Benetik, Cyprian Biełaniec, Sergiej Davidowich, Timur Karim, Piotr Borysowicz, Paweł Szmyd.
     Tematy prac oraz technika malarska są różnorodne, od aktów, poprzez naturę, architekturę do abstrakcji. Najlepiej samemu obejrzeć, kontemplować i oceniać!

(MK)
 
Autor: Webmaster

Komentarze

2011-12-20 22:49:58 - tIpofhoCPfUxOLdEAu ip:85.154.37.35
Thanks for spending time on the competur (writing) so others don't have to.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica