Krynica: Na sesji RM podsumowano letni wypoczynek najmłodszych.

Krynica: Na sesji RM podsumowano letni wypoczynek najmłodszych.
     27 września (wtorek) w sali obrad MPGK odbyła się sesja zwykła (otwarta) Rady Miasta Krynica Zdrój. Uczestniczyło w niej 13 radnych, a więc rada posiadała kworum i mogła podejmować uchwały. W obradach brali też udział m.in. Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska i jego zastępca Tomasz Wołowiec. 

     Tematem wiodącym sesji było podsumowanie letniego wypoczynku najmłodszych mieszkańców gminy. - Po raz pierwszy zaplanowałam taki punkt, gdyż zagospodarowanie czasu wolnego podczas ferii zarówno letnich, jak i zimowych jest ważnym problemem. – powiedziała Małgorzata Półchłopek, przewodnicząca RM. Elżbieta Zaremba, Pełnomocnik Burmistrza d.s Profilaktyki Uzależnień podsumowała działalność świetlic środowiskowych. Mówiła o różnorodności programowej imprez, półkoloniach oraz koloniach organizowanych dla dzieci nad morzem. Z kolei Jarosław Golonka z MOSiR – u powiedział o imprezach sportowych na terenie gminy, w tym turniejach piłki nożnej, które stały na wysokim poziomie. Wspomniał też o zawodach kolarskich „Niech się kręci”, organizowanych wspólnie z parafią NMP dla dzieci od dwóch do trzynastu lat.
     Natomiast dyrektor Biblioteki Publicznej Grażyna Lubańska zapoznała zgromadzonych z ofertą, jaką najmłodszym mieszkańcom uzdrowiska zaproponowała placówka jej podległa. - Akcja pod hasłem „Wakacje z biblioteką” pokazuje piękno okolic Krynicy, zapewnia ciekawy i atrakcyjny wypoczynek, umożliwia branie udziału w wycieczkach pieszych i autokarowych, a także licznych konkursach czy warsztatach plastycznych. – mówiła dyrektor. W ramach „Wędrówek z Misiem Uszatkiem” dzieci poznawały m.in. nowe książki, różne miejscowości, a także prezentowały swoje talenty.
     Gościem sesji był senator RP Stanisław Kogut, który złożył podziękowania za czteroletnią współpracę zarówno z radnymi, jak i burmistrzem uzdrowiska. Pogratulował Krynicy odnowienia szpitala, który stał się lecznicą XXI wieku. Powiedział, że na forum parlamentu zdecydowanie wypowiadał się przeciwko ustawie o prywatyzacji szpitali – "Szybko można sprywatyzować oddziały chirurgiczne, okulistyczne i rehabilitacji. A co będzie z opieką paliatywną i hospicyjną?" – pytał. Przy okazji przypomniał swoją ostatnią ostrą – jak powiedział - wypowiedź dla telewizji „Trwam” na temat dworca kolejowego w Krynicy. Mówił wtedy, że jest skandalem, aby do uzdrowiska z Warszawy jechało się dziewięć godzin. A dworzec wyglądał tak, jak stara szopa. Senator wypowiedział się również jako prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym. - "Była propozycja przekazania podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej do nowego ośrodka w Krynicy. Ale to rodzice zadecydowali, żeby ich dzieci pozostały w Stróżach”.   
     Podczas sesji rozpatrzono również projekty uchwał w sprawie zmian w budżecie gminy i zmiany ustawy budżetowej na 2011 rok. Poprawki dotyczyły: finansowania zakupu przez bibliotekę materiałów o Janie Kiepurze (10 tyś zł), a także przekazanie dodatkowych środków na remont dróg. Obie zostały przyjęte przez radnych.

red. m  fot. aut
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica