Krynica wpisana w Trójkąt Doliny Popradu.

Krynica wpisana w Trójkąt Doliny Popradu.
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych działających nad Popradem.  Zebrani omawiali utworzenie  klastra turystycznego Doliny Popradu.  
 
„Trójkąt Bermudzki” jest projektem, który ma na celu prowadzenie wspólnej polityki turystycznej dla sześciu polskich i słowackich kurortów. Obszar klastra miałby obejmować gminy po stronie polskiej (Krynica, Muszyna, Piwniczna), zaś po słowackiej - obszar od Podolinca i Hnezdnego, poprzez Starą Lubovnę aż po granice z Polską. Teren ten obejmuje unikalne bogactwo kulturalne, rezerwaty przyrody, zasoby wód mineralnych, a także wody termalne, stacje narciarskie. - "Mamy już wspólny ze Słowakami kalendarz imprez, które promujemy w internecie. Poza tym, chcemy jeszcze bardziej zaistnieć w sieci z walorami tych sześciu miast" - mówił Ryszard Kruk. 
   Dla potrzeb klastera konieczne będzie stworzenie nowego bytu prawnego w formie stowarzyszenia. Znakiem firmowym służącym promocji stanie się nazwa „Dolina Popradu”. Ponadto w okresie tworzenia przedsięwzięcia zafunkcjonuje pojęcie „Trójkąt Bermudzki” - z racji próby wrysowania w trójkąt obszaru planowanego do objęcia klastrem.
     W styczniu 2012 roku przewidziane jest spotkanie ze stroną słowacką celem ustalenia listy potencjalnych uczestników projektu. W pierwszym kwartale 2012 roku powstałoby stowarzyszenia „Dolina Popradu”, które gotowe byłoby do działań od wiosny. W skład zespołu przygotowawczego wchodzą m.in. - po stronie polskiej: Ryszard Kruk, Bożena Mściwujewska Kruk, Krzysztof Wnęk, Renata Trela, a po słowackiej - Anton Karnis i Ales Solar.

(MK) fot. aut. 
 Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica