Krynica zaczęła oddychać i wraca do normalności.

Krynica zaczęła oddychać i wraca do normalności.
Czy to był tylko sen? Czy prawdziwa rzeczywistość ?

Przypomnijmy. Krynica-Zdrój w m-cu marcu br., była miastem jakiego  jeszcze do tej porynie było. Samo południe, miasto zupełnie jakby wymarłe, puste, bez mieszkańców. Gdyby nie przejeżdżające od czasu do czasu samochody, można by pomyśleć - co się tutaj stało ? Zamknięte placówki handlowe, domy wczasowe, sanatoria, pijalnie wód mineralnych. Nie było nikogo na deptaku, na ławkach. Jedna wielka katastrofa…… Tak pisaliśmy jeszcze nie tak dawno.

Miasto cały czas czekało z utęsknieniem na turystów

Turystów i kuracjuszy wypatrywały piękne kwiaty, kwitnące krzewy i drzewa, mnóstwo szlaków turystycznych z przepięknymi widokami, duże przestrzenie leśno-łąkowe oraz domy wczasowe i sanatoria. Również wysoka 50-cio metrowa wieża widokowa, usytuowana w przepięknej scenerii krajobrazowej, kolej gondolowa na Jaworzynę, kolejka na Górę Parkową były zupełnie opustoszałe.

Obecnie Krynica zaczęła oddychać i wraca do normalności.

Minęło kilka miesięcy. Nie to miasto. Tłumy turystów i wczasowiczów na Deptaku, w Parku Zdrojowym, przy fontannach. Ruszyły pełną parą zatrzymane inwestycje. Miasto zaczęło oddychać i wracać do normalności. Jak widać Krynica, Perła Polskich Uzdrowisk tego właśnie potrzebuje. Miasto- uzdrowisko aby funkcjonowało potrzebuje kuracjuszy, wczasowiczów i turystów. Miło widzieć spacerujących, odpoczywających na ławkach przy skwerach i fontannach, które zaczęły grać i mienić się w kolorach. Miło widzieć rowerzystów na krynickich i muszyńskich ścieżkach rowerowych oraz turystów na malowniczych krajobrazowo szlakach otaczających Krynicę i okolice.

Aby utrzymać taki stan musimy jednak pamiętać o tym aby przestrzegać wszelkich wymogów związanych z panującą nadal pandemią. Nie pozwólmy na to aby miasto znowu powróciło do sytuacji jaka miała miejsce kilka miesięcy temu.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot.aut.

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica