Kryniccy seniorzy, emeryci i inwalidzi mają nową siedzibę.

Kryniccy seniorzy, emeryci i inwalidzi  mają nową siedzibę.
12 grudnia (poniedziałek) uroczyście otwarto nowej siedziby krynickiego Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Placówka mieści się w Gminnym Ośrodku Integracji Społecznej na ulicy Źródlana 59.

W otwarciu siedziby krynickiego Koła Polskiego Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów uczestniczyli przedstawiciele samorządu i władze powiatu. - „Widząc jak licznie się tutaj zgromadziliście, ubolewam, że dostaliście tylko jedno pomieszczenie. Ponieważ nie wypada w gości przyjść z pustymi rękami, mam drobny upominek. Jest to obraz Muszla koncertowa Grażyny Petryszak. Z najlepszymi życzeniami, aby się tu państwu dobrze działo - mówił Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska.
    W części artystycznej wystąpił zespół „Kryniccy Seniorzy”. 17 - osobowa grupa powstała kilka lat temu przy Centrum Kultury z inicjatywy śp. Mieczysława Sekuły - Prezesa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W repertuarze zespołu są pieśni polskie, słowackie, śląskie oraz piosenki biesiadne. Jak powiedziała prowadząca grupę Krystyna Jarząbek: „Seniorzy śpiewają z potrzeby serca, uświetniając tym darem uroczystości państwowe i imprezy okolicznościowe” .
   Siedziba krynickiego Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Emerytów czynna jest we wtorki oraz czwartki od godz. 9 do 12.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica