Kryniczanka zostanie uregulowana. Podpisano umowę.

Kryniczanka zostanie uregulowana. Podpisano umowę.
Burmistrz Dariusz Reśko podpisał (23 kwietnia) umowę dotacyjną z Władysławem Majką, prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dokument dotyczy odbudowy urządzeń zwiększających bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. W ramach umowy uregulowany zostanie potok Kryniczanka - od wysokości dworca PKP po osiedle Zawodzie tj. do granic Gminy. 

 -
„Dwa lata temu Krynicę nawiedziła powódź. Szkody powodziowe w uzdrowisku wyniosły ok. 25 mln. złotych. Chciałbym podkreślić wkład Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ze strony Gminy - Tomasza Demkowicza dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Krzysztofa Wiktora z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w przygotowanie dokumentacji. - powiedział włodarz uzdrowiska. Natomiast Władysław Majka dodał - „Bardzo się cieszę, że udało się podpisać umowę, która sfinansuje usuwanie skutków powodzi, która uczyniła spustoszenie w tutejszej infrastrukturze wodnej. Możemy dofinansować to ważne przedsięwzięcie na potoku Kryniczanka w wysokości 4 mln. złotych. Na pewno kwota ta wspomoże te inwestycje, aby zabezpieczyć cieki i mienie, a także infrastrukturę kanalizacji tutaj zlokalizowanej”. Prezes podkreślił również, że Narodowy Fundusz wspiera tego typu przedsięwzięcia. Zabezpieczenia ludzi i infrastruktury przez powodzią jest znacznie tańsze i efektywniejsze niż usuwanie skutków gwałtownych anomalii pogodowych, w tym powodzi.
   W ramach modernizacji Kryniczanki przeprowadzone zostanie m.in. czyszczenie jej koryta i otworzenie niektórych brzegów. W pierwszej połowie maja zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego zadania, a rozpoczęcie prac powinno nastąpić w czerwcu. Obligatoryjne jest rozliczenie dotacji do końca bieżącego roku.

(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica